تاریخ: ۱۱:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳

2067, 
افت فلزات همراستا با تزلزل بازارهای سهام آسیاReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 15Rating: 4.0افت فلزات همراستا با تزلزل بازارهای سهام آسیاافت فلزات همراستا با تزلزل بازارهای سهام آسیا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در معاملات روز دوشنبه جوی منفی بر بازار فلزات پایه حاکم شده است. رشد شاخص دلار در کنار افت مجدد ارزش سهام در بسیاری از بورس‌های اوراق بهادار شرق آسیا در روند حاکم بر بازار فلزات تاثیر شایانی داشته است.

افت فلزات همراستا با تزلزل بازارهای سهام آسیا

امروز به تبع افت ملموس ارزش پوند در برابر دلار آمریکا، شاخص دلار در مسیر صعودی قرار گرفت و همین امر نیز تقاضا برای فلزات را از سوی استفاده‌کنندگان از ارزهای غیر دلاری کاهش داد.

در عین حال با شروع معاملات سهام در بورس‌های شرق آسیا، بار دیگر بسیاری از این بازارها با افت شاخص‌ها مواجه شدند و همین امر نیز منجر به افزایش نگرانی سرمایه‌گذاران در زمینه احتمال سقوط ادامه‌دار بازارهای سهام شد. به تبع این امر بازار فلزات پایه نیز زیر فشار نسبی قرار گرفت.

روز جاری شاخص نیکی بورس توکیو ۱/۸ درصد پایین آمد و شاخص ترکیبی بورس شانگهای نیز ۰/۶ درصد افت کرد. همچنین شاخص‌های اصلی در بسیاری از بازارها همچون هنگ‌کنگ، تایوان، کره جنوبی و هند نیز در مسیر نزولی قرار گرفتند.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مارگارین

در برهه کنونی هر تن آلومینیوم در معاملات آتی لندن با رشدی ۰/۲ درصدی در سطح ۲۰۳۳ دلار قرار گرفته و روی با کاهشی ۰/۷ درصدی به ۲۶۱۴ دلار رسیده است. سرب با افتی ۰/۲ درصدی در سطح ۲۰۴۴ دلار قرار گرفته و در این میان مس به میزان مختصری ارزان شده و در قیمت ۶۲۷۹ دلار معامله می‌شود.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۵۶ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.