2067, 2068, 
دو نکته از مجمع سالانه « فارس »Reviewed by سایت رادیوسهام on Oct 23Rating: 4.0دو نکته از مجمع سالانه « فارس »دو نکته از مجمع سالانه « فارس »
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در مجمع دیروز هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس دو نکته مهم مربوط به سود تقسیمی به سرمایه اسمی و شرایط کلی ادغام با تاپیکو مطرح شد.

در مجمع  سالانه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که روز گذشته برگزار شد، سود تقسیمی ۴۳ تومانی هر سهم به سرمایه قبلی ۵ هزار میلیارد تومان تعلق می‌گیرد. این هلدینگ دو روز پیش با افزایش سرمایه ۸۳ درصدی از سود انباشته، سرمایه اسمی را به ۹٫۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد اما به دلیل عدم ثبت سرمایه و زمان بر بودن آن ، سود به سرمایه جدید تعلق نمی‌گیرد.

در این مجمع همچنین اعلام شد قرار است شرکت‌های تاپیکو در جریان تجمیع هلدینگ‌های پتروشیمی از تاپیکو به هلدینگ فارس منتقل شود که به گفته سایت «بورس پرس» یکی از مسئولان تاپیکو در این باره اعلام کرده هیچ شرکت پتروشیمی از تاپیکو خارج نمی‌شود بلکه شرکت‌های غیر پتروشیمی تاپیکو به شستا منتقل می‌شود و سهام تاپیکو یا قسمتی از آن به «فارس» منتقل خواهد شد. منابع آگاه می‌گویند این ادغام در دست بررسی بوده و ممکن است تغییراتی در این خصوص اعمال شود.

حتما بخوانید :  «کاوه» طی 5 ماه 71درصد از درآمد برآوردی را پوشش داد

سهامداران حقیقی این شرکت به همراه صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها می‌توانند از یکشنبه آینده ۶ آبان از طریق مراجعه به شعب بانک تجارت اقدام به دریافت سود کنند. سود سهامداران حقوقی هم براساس میزان سهام از اول دی تا خرداد سال آینده قابل دریافت خواهد بود.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

ارزیابی وضعیت این روزهای بازار سهام
یک کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی کرد که در صورت عدم خروج جدی نقدینگی، بازار می‌تواند معاملات هفته آینده را به شکل مثبت پیگیری کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.