2067, 2068, 
دو نکته از مجمع سالانه « فارس »Reviewed by سایت رادیوسهام on Oct 23Rating: 4.0دو نکته از مجمع سالانه « فارس »دو نکته از مجمع سالانه « فارس »
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در مجمع دیروز هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس دو نکته مهم مربوط به سود تقسیمی به سرمایه اسمی و شرایط کلی ادغام با تاپیکو مطرح شد.

در مجمع  سالانه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس که روز گذشته برگزار شد، سود تقسیمی ۴۳ تومانی هر سهم به سرمایه قبلی ۵ هزار میلیارد تومان تعلق می‌گیرد. این هلدینگ دو روز پیش با افزایش سرمایه ۸۳ درصدی از سود انباشته، سرمایه اسمی را به ۹٫۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد اما به دلیل عدم ثبت سرمایه و زمان بر بودن آن ، سود به سرمایه جدید تعلق نمی‌گیرد.

در این مجمع همچنین اعلام شد قرار است شرکت‌های تاپیکو در جریان تجمیع هلدینگ‌های پتروشیمی از تاپیکو به هلدینگ فارس منتقل شود که به گفته سایت «بورس پرس» یکی از مسئولان تاپیکو در این باره اعلام کرده هیچ شرکت پتروشیمی از تاپیکو خارج نمی‌شود بلکه شرکت‌های غیر پتروشیمی تاپیکو به شستا منتقل می‌شود و سهام تاپیکو یا قسمتی از آن به «فارس» منتقل خواهد شد. منابع آگاه می‌گویند این ادغام در دست بررسی بوده و ممکن است تغییراتی در این خصوص اعمال شود.

حتما بخوانید :  تحليل ٢٠ كارشناس بازار سرمايه در مورد ادامه اصلاح يا صعود شاخص بورس

سهامداران حقیقی این شرکت به همراه صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها می‌توانند از یکشنبه آینده ۶ آبان از طریق مراجعه به شعب بانک تجارت اقدام به دریافت سود کنند. سود سهامداران حقوقی هم براساس میزان سهام از اول دی تا خرداد سال آینده قابل دریافت خواهد بود.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

بایدها و نبایدهای بورس در سال ۹۹
معاون وزیر صنعت گفت: می‌خواهیم هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق داشته باشد و هدف‌گذاری برای ورود ۱۰۰ شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.