2224, 
گزارش وضعیت بازار پولReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 4Rating: 4.0گزارش وضعیت بازار پولگزارش وضعیت بازار پول
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در جلسه دیروز شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه که با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه و به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل شد، رئیس‌کل بانک مرکزی گزارشی از وضعیت بازار پول و سیاست بانک مرکزی برای مدیریت این بازار از جمله در زمینه مبارزه قاطع با پولشویی ارائه کرد.

گزارش وضعیت بازار پول

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گزارشی از عملکرد ۷ ماهه و وضعیت بودجه کشور طی ماه‌های آینده سال‌جاری ارائه کرد و براساس این گزارش، پرداخت اعتبارات عمرانی در ۷ ماه نخست امسال، نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته و تدابیر لازم برای تامین منابع برای اعتبارات هزینه‌ای با صرفه‌جویی‌های لازم، صورت گرفته است.

در ابتدای جلسه نیز گزارشی از اعلام مواضع دولت آمریکا و اظهارات مقامات آن کشور در خصوص تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران ارائه شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نشان می‌دهد واقعیت‌های اقتصاد جهانی، آنان را ناگزیر کرده است که از توهمات قطع فروش نفت ایران فاصله بگیرند. در مقابل، دیگر کشورهای جهان از جمله چین، روسیه و اتحادیه اروپا، به صراحت در برابر سیاست‌های تحریمی آمریکا موضع گرفته‌اند. شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، سیاست تقویت تولید ملی و گسترش تعامل سازنده براساس منافع مشترک با دیگر کشورهای جهان را مورد تاکید مجدد قرار داد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که دولت آمریکا، هم در مجبور کردن دیگر کشورها به کاهش روابط اقتصادی با ایران و هم در سیاه‌نمایی آینده و ایجاد جو منفی روانی در جامعه ایران ناکام خواهد ماند.

حتما بخوانید :  ارز دیگر گران نمی‌شود

منبع: دنیای اقتصاد

 

خبر انتخاب شده برای شما

بازار اجاره مسکن امسال زودتر از سال های گذشته به راه افتاده است در حالیکه قیمت ها در این بازار روند صعودی دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.