بازار سهام روی نقطه تعادل
تاریخ: ۱۹:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

2067, 
عقب‌گرد 530 واحدی شاخص کل بورسReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 4Rating: 4.0عقب‌گرد 530 واحدی شاخص کل بورس عقب‌گرد 530 واحدی شاخص کل بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

معامله‌گران بازار بورس تهران امروز در حالی معاملاتی کم حجم اما متعادل را در اغلب نمادهای معاملاتی نظاره‌گر بود که با وجود تبلیغات رسانه‌ای بر سر آغاز تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، اما بازار سهام از روند متعادل خود خارج نشد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه ۱۳ آبانماه ۹۷ با کاهش ۵۳۰ واحدی به رقم ۱۸۲ هزار و ۹۱۸ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۲۲۵ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۹۰۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۹۰۱ واحدی به رقم  ۱۹۲ هزار و ۳۵۰ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۴۴۹ واحدی به رقم ۱۳۵ هزار و ۸۰۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۷۷۱ واحدی عدد ۳۵۹  هزار و ۳۱۱ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۲۳ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۸۴ واحد متوقف شد.

حتما بخوانید :  کاهش کارمزد معاملات، بورس را رونق می‌دهد؟

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی و معدنی گل و گهر با ۹۴  واحد ،هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۸۱ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۵۲ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با ۴۲ واحد،پتروشیمی پارس با ۳۸واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با ۳۶ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۶۰۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از دو میلیارد و ۱۲۷ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۴۹ هزار و ۴ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی مینو، کارتن ایران، فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران، سیمان لار سبزوار، صنایع پتروشیمی زنجان، فارسیک اهواز، لیزینگ ایرانیان، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌‌های کربن ایران، نوسازی و ساختمان تهران، سرمایه‌گذاری مسکن پردیس، خودکفایی آزادگان، پشمبافی توس، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، موتوژن و سرمایه‌گذاری بهمن متوقف شدند.

امروز همچنین ۲٫۵۲ درصد از کل سهام غیرمدیریتی کارخانه‌های صنعتی آزمایش از سوی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن به قیمت پایه هر سهم ۵۸۰ تومان در فرابورس روانه میز فروش شد.

حتما بخوانید :  افزایش 73 درصدی سود خالص "زپارس" در یک سال

همچنین امروز ۳۰ میلیون ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد اخزا «۷۰۷۱» در فرابورس عرضه اولیه شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۹۷ میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از ۴۰ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

همچنین ۱۰ میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان کد به کد شد. در سرمایه‌گذاری غدیر ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده جابجا شد.

همچنین بیش از ۵ میلیون سهم پتروشیمی پردیس به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان کد به کد شد. در نهایت امروز در بازار معاملات بلوکی سهام نیز ۲۱۹٫۵ میلیون سهم بانک سامان به ارزش کمتر از ۴۴ میلیارد تومان میان دو کد حقوقی منتقل شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی معاملات کم حجم اما متعادلی را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشست که با وجود تبلیغات رسانه‌ای بر سر آغاز تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران اما بازار سهام از روند متعادل خود خارج نشد.

 با توجه به تداوم کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و در عین حال تجربه سال‌های گذشته بر سر اجرای تحریم‌ها، این موضوع قابل پیش بینی بود که بازار سهام به ریسک‌های برون‌زا اعتنای چندانی نداشته باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های بورسی واگذار شده ۶ماهه خود از سود ۲۳۹میلیارد و ۷۲۴میلیون ریالی رونمایی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.