2680, 
آپارتمان‌های مصرفی با بهای میلیاردیReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 5Rating: 4.0آپارتمان‌های مصرفی با بهای میلیاردیآپارتمان‌های مصرفی با بهای میلیاردی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک عامل قرار گرفتن بازار مسکن در سراشیبی افت معاملات و ریزش تقریبا نادر تعداد معاملات در مهرماه قطعا «عرضه با قیمت‌های بالاتر از قدرت خرید متقاضیان مسکن» است. این موضوع سبب شد بسیاری از خریداران مسکن به جای خرید ملک برای سکونت، به یک خرید ارزان‌تر روی بیاورند و برای مدتی اجاره‌نشین باقی بمانند تا بتوانند خانه خریداری شده را تبدیل به احسن کنند. در این میان عده‌ای هم هستند که به هر شکل ممکن قدرت خرید خود را متناسب با سطوح قیمتی جدید در بازار ملک افزایش داده و آپارتمان‌های مصرفی، اما میلیاردی را خریداری می‌کنند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از دنیای اقتصاد، آمار فروش آپارتمان‌های یک تا ۲ میلیارد تومان در ماه‌های اخیر افزایش یافته که با توجه به رشد قیمت مسکن در تهران امری طبیعی است. این ماجرا سبب شده آپارتمان‌های مصرفی و مناسب سکونت در مناطق متوسط شهر که تا یک سال قبل در بازه ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان به سادگی قابل جست‌وجو و معامله بود، اکنون به بهای بین یک تا ۲ میلیارد تومان عرضه و فروخته شود. این آپارتمان‌ها عمدتا متراژ بین ۷۰ تا ۱۲۰ مترمربع دارند و با داشتن دو یا سه اتاق خواب گزینه مطلوب سکونت خانوار هستند.

حتما بخوانید :  چرا برنامه‌ای برای بهبود وضعیت بازار مسکن وجود ندارد؟

بررسی فایل‌های موجود در بازار نشان می‌دهد تقریبا در دوسوم مناطق پایتخت می‌توان آپارتمان‌های میان‌متراژ در این محدوده قیمتی را جست‌وجو کرد و این یعنی قیمت‌های میلیاردی دیگر اختصاص به مناطق لوکس تهران ندارد و در تمام مناطق مصرفی شهر می‌توان سراغ آپارتمان‌های میلیاردی را گرفت. آمار تازه‌ترین معاملات مسکن انجام و ثبت شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایراننیز حاکی از انجام بیش از ۸۰ معامله در محدوده قیمتی یک تا دو میلیارد تومان طی ۱۰ روز نخست آبان‌ماه است.

 

آپارتمان‌های مصرفی با بهای میلیاردی

خبر انتخاب شده برای شما

بازار اجاره مسکن امسال زودتر از سال های گذشته به راه افتاده است در حالیکه قیمت ها در این بازار روند صعودی دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.