مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد

2224, 
آمادگی بنادر برای مقابله با تحریم‌هاReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 5Rating: 4.0آمادگی بنادر برای مقابله با تحریم‌هاآمادگی بنادر برای مقابله با تحریم‌ها
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ظرفیت ۲۳۰ میلیون تنی بنادر کشور امکان مقابله با تحریم‌ها را دارد. محمد راستاد در نشست تخصصی نقش پدافند غیرعامل در حمل‌ونقل دریایی با اشاره به آغاز دور جدید تحریم‌ها، افزود: با توسعه بندر شهیدرجایی و بهره‌برداری از آن از عهده تهیه مایحتاج کشور برآمدیم.

وی اضافه کرد: نصب سریع اسکله بندر چابهار نیز در شرایط جنگ کمک قابل‌توجهی به ما کرد و توانستیم مایحتاج کشور را در آن زمان تامین کنیم. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ما با گذراندن جنگ تحمیلی آمادگی برای شرایط بحران را داریم، افزود: در روزهای آغازین جنگ تحمیلی به‌دلیل نداشتن آمادگی مهم‌ترین زیرساخت‌های بندری کشور و بندر خرمشهر دچار آسیب‌های جدی شد و به ناچار بنادر کوچک توانستند تا حدی نیازهای کشور را برطرف کنند. راستاد در ادامه گفت: بنادر کشور به لحاظ پاسخ‌دهی به تقاضاها به‌عنوان زیرساخت‌های حیاتی کشور محسوب می‌شوند و طرح‌های پدافند غیرعامل نمی‌توانند طرح‌هایی ساکن و بدون بازنگری باشند، بلکه باید همواره به روز شده و وابستگی ما را برطرف کنند. وی تصریح کرد: ایران یکی از بزرگ‌ترین ناوگان دریایی نفتی و غیرنفتی دنیا را دارد و از پس تحریم‌ها به خوبی برمی‌آید.

حتما بخوانید :  جدیدترین پیش‌بینی کارشناسان از قیمت طلا

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

بازار اجاره مسکن امسال زودتر از سال های گذشته به راه افتاده است در حالیکه قیمت ها در این بازار روند صعودی دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.