تاریخ: ۱۷:۰۶ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵

2067, 
کاهش ۵ دلاری قیمت در اطلاعیه سوم عرضه نفت در بورس انرژیReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 6Rating: 4.0کاهش ۵ دلاری قیمت در اطلاعیه سوم عرضه نفت در بورس انرژیکاهش ۵ دلاری قیمت در اطلاعیه سوم عرضه نفت در بورس انرژی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بورس انرژی با انتشار اطلاعیه ای جدید ضمن اعلام رسمی تمدید مهلت تسویه بخش ارزی معامله از ۵۰ روز به ۶۰ روز، قیمت پایه هر بشکه نفت خام سبک ایران را حدود ۵ دلار کاهش داد.

کاهش ۵ دلاری قیمت در اطلاعیه سوم عرضه نفت در بورس انرژی

به گزارش رادیوسهام به نقل از  فارس، بورس انرژی در اطلاعیه سوم خود برای عرضه ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام سبک ایران در روز یکشنبه هفته آینده از کاهش دوباره قیمت پایه به ۷۱٫۵۹ دلار به ازای هر بشکه نفت خبر داده است.

بورس انرژی در اطلاعیه قبلی خود اعلام کرده بود شرکت ملی نفت ایران از طریق شرکت کارگزاری خبرگان سهام تعداد ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام سبک به قیمت پایه ۷۶٫۲۹ دلار و با نرخ سنا مطابق با پرمیموم دلاری مکانیزم مصوب هیات مدیره بورس انرژی را در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه ۲۰ آبانماه ۱۳۹۷ در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه خواهد کرد.

به گزارش فارس، بر اساس اطلاعیه اول عرضه نفت خام ،قیمت پایه اعلام شده برای هر بشکه نفت خام سبک ایران نیز ۷۹٫۱۵ دلار عنوان شده بود که در نهایت به نرخ ۷۴٫۸۵ دلار معامله شد.

حتما بخوانید :  دیده‌بان بورس یک‌شنبه (27 آبان)

همچنین مهلت تسویه نیز همانگونه که خبرگزاری فارس خبر داده بود از ۵۰ روز به ۶۰ روز افزایش یافته است.

به گزارش فارس محل تحویل ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام سبک  ایران ، فوب جزیره خارک و یا عملیات کشتی به کشتی (STS) عنوان شده است.

حداقل حجم قابل خرید (LOT )یا واحد پایه تخصیص و همچنین حداقل خرید جهت کشف نرخ، معادل  ۳۵ هزار بشکه با نوسان عملیاتی (خطای مجازتحویل) ۱۰ ±درصد در یک محموله تعیین شده است.

خریدار باید حداکثر تا ۶۰ روز تقویمی پس از تاریخ بارگیری محموله (date L/B)تسویه بخش ارزی مبلغ صورت حساب نهایی را بر اساس شرایط و روش اعلامی شرکت ملی نفت ایران از جمله نوع ارز پرداختی را انجام دهد.

 اصلاح سریع اطلاعیه دوم عرضه نفت در بورس انرژی با هدف تسهیل مجدد شرایط برای حضور پررنگ تر بخش غیردولتی در این بورس نشاندهنده وجود همکاری مناسب بین وزارت نفت و بورس انرژی در این زمینه است و انتظار می رود تداوم داشته باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

رشد بیش از ۱٫۵ درصدی امروز آیفکس در حالی اتفاق افتاد که ۷۶ میلیون سهم به ارزش ۲۸۸ میلیارد ریال در بازار اول و ۲۴۷ میلیون سهم به ارزش ۹۲۸ میلیارد ریال در بازار دوم دست‌به‌دست شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.