2681, 
پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش‌روReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 11Rating: 4.0پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش‌روپیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش‌رو
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در هفته‌ای که گذشت بازار طلا به شدت زیر فشار قرار گرفت و به این ترتیب تعدادی از حمایت‌های مهم دشکسته شد. به این ترتیب از منظر تکنیکال طلا در برهه کنونی چشم‌انداز چندان روشنی را پیش روی خود نمی بیند.

بازار طلا در هفته‌‌ای که گذشت

تحولات هفته اخیر به ضرر بازار طلا تمام شد و این محصول افتی قابل ملاحظه را تجربه کرد. فشار اصلی بر بازار طلا پس از اتمام نشست بانک مرکزی آمریکا در روز پنج شنبه پدید آمد. فدرال رزور در بیانیه خود اعلام کردکه قصد دارد روند افزایش تدریجی نرخ بهره را در سال ۲۰۱۹ میلادی ادامه دهد. به تبع این امر شانس افزایش نرخ بهره در نشست ماه دسامبر این نهاد نیز به میزان ملموسی افزایش یافت. به این ترتیب دلار آمریکا در برابر ارزهای مطرح جهان بار دیگر تقویت شد و شاخص دلار چشم‌انداز روشن‌تری را پیش روی خود دید و همین امر به افزایش ملموس فشار بر قیمت طلا در دو روز پایانی هفته منجر شد.

وضعیت تکنیکال پیش‌روی بازار ارز

همانند هفته‌های اخیر از دیدگاه تکنیکال در چهارچوب زمانی هفتگی با توجه به معیارهایی مانند میانگین‌های متحرک‌های ۵ هفته‌ای، ۱۰ هفته‌ای و ۲۰ هفته‌ای و همچنین نوسانگرهایی مانند RSI، MACD و ADX احتمال تضعیف ارزهای مطرح شامل یورو، پوند، دلار استرالیا، دلار کانادا، ین ژاپن و فرانک سوئیس در برابر دلار آمریکا بالاست امری که می تواند بازار طلا را زیر فشار قرار دهد. در این میان تنها در جفت ارز دلار نیوزلند-دلار استرالیا وضعیت خنثی‌ای مشاهده می‌شود.

حتما بخوانید :  بازار طلا خوابید | حباب سکه چقدر شد؟

بودجه ایتالیا

ایتالیا تا روز سه‌شنبه این هفته وقت دارد تا پیش‌نویس جدید بودجه حود را به اتحادیه اروپا ارائه کند. اتحادیه اروپا از ایتالیا می خواهد که که کسر بودجه خود را به ۰/۶ درصد از تولید ناخالص  داخلی برساند و این درحالی است که در بودجه مد نظر دولت ایتالیا این رقم در سطح ۰/۸ درصد است. در صورت برآورده نشدن خواسته‌های اتحادیه، یورو بار دیگر زیر فشار قرار خواهد گرفت امری که که می‌تواند بازار طلا را بیش از پیش زیر فشار قرار دهد.

گزارش‌ها اقتصادی تاثیرگذار بر بازار طلا

این هفته گزارش‌های بسیار مهمی در تقویم اقتصادی به چشم می‌خورد و مسلما نتیجه این گزارش‌ها می‌تواند بر بازار ارز و طلا تاثیر شایانی بگذارد.

دوشنبه: گزارش قابل تاملی در این روز دیده نمی شود.

سه‌شنبه: گزارش‌های بازار کار بریتانیا در ماه اکتبر- شاخص فضای اقتصادی آلمان در ماه نوامبر

چهارشنبه: تولید ناخالص داخلی ژاپن در فصل سوم سال- تولیدات صنعتی چین در ماه اکتبر- تولید ناخالص داخلی آلمان در فصل سوم سال- شاخص قیمت مصرف‌کننده بریتانیا در ماه اکتبر- شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا در ماه اکتبر

پنجشنبه: سخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا- گزارش‌های بازار کار استرالیا در ماه اکتبر- خرده فروشی بریتانیا در ماه اکتبر- خرده فروشی آمریکا در ماه اکتبر

حتما بخوانید :  دلایل کاهش قیمت طلا و سکه

جمعه: گزارش وضعیت تورم بریتانیا- شاخص قیمت مصرف‌کننده اتحادیه اروپا

پیش‌بینی هفته پیش‌رو (چهارچوب زمانی هفتگی در بازار نقدی):

با وجود اینکه از منظر تکنیکال طلا در هفته ماقبل از شانس افزایش قیمت برخوردار بود، در نهایت این سناریو محقق نشد و این محصول برای دوین هفته متوالی در محدوده منفی به کار خود پایان داد.

هشدارهای نزولی: قرارگیری قیمت در سطوح پایین‌تر از میانگین موزون نمایی ۵ هفته‌ای و ۱۳ هفته‌ای (۱۲۱۸ دلار) و تثبیت در سطوح پایین ‌تر از میانگین موزون ۶۲ هفته‌ای (۱۲۵۵ دلار)– میانگین ۵ هفته‌ای در حال شکستن میانگین ۱۳ هفته‌ای به سمت پایین است- نمودار RSI  روندی نزولی به خود گرفته است

هشدارهای صعودی: واگرایی ضعیفی در نمودار قیمت و RSI به چشم می‌خورد.

سیگنال تایید: قیمت به باند میانی بولینگر واکنش نداده است و روند نزولی خود را تداوم بخشیده است.

حمایت‌های پیش‌رو: محدوده حمایتی مهمی در سطح ۱۲۰۲ تا ۱۲۰۵ دلار به چشم می‌خورد. حمایت مهم بعدی در مرز روانی ۱۲۰۰ دلار قرار دارد. سناریوی بدبینانه افت قیمت تا حمایت ۱۱۹۶ دلار است.

مقاومت‌های پیش رو: اولین مقاومت در سطح ۱۲۱۲ دلار دیده می‌شود. مقاومت مهم بعدی در محل انطباق میانگین های کوتاه مدت و میان مدت (۱۲۱۸ دلار) به چشم می خورد.

حتما بخوانید :  هشدار تحلیلگران به کاهش قیمت طلا

نتیجه‌گیری: چشم‌انداز منفی پیش روی طلا قرار دارد و تنها شانس این محصول برای بازگشت به مدار صعود عبور پرحجم از  محل انطباق میانگین‌های کوتاه مدت و میان مدت است.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

حرکت طلا در مدار افزایش قیمت
تحلیلگران بر این باورند که افزایش ارزش دلار آمریکا بار دیگر فشار زیادی را بر قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها وارد کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.