2224, 
واکنش بانک مرکزی به قطع سوییفتReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 13Rating: 4.0 واکنش بانک مرکزی به قطع سوییفت واکنش بانک مرکزی به قطع سوییفت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بانک مرکزی در اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: با قطع سوییفت در برخی بانک‌ها، خللی در مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی پیش بینی نمی‌شود.

 واکنش بانک مرکزی به قطع سوییفت

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای با توجه به انتشار خبری درخصوص قطع خدمات سوییفت در برخی بانک‌ها تاکید کرد: سوئیفت صرفا یک سامانه پیام رسانی بین بانک‌ها و موسسه‌ها در سطح بین المللی بوده و نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد؛ بنابراین با توجه به احتمال قطع ارایه این خدمات، سامانه‌های جایگزین پیام رسانی از مدت ها پیش برای پوشش امکانات و خدمات سوییفت پیش بینی، توسعه و عملیاتی شده اند.

بانک مرکزی بر همین مبنا تاکید دارد با قطع ارایه خدمات سوییفت به برخی بانک‌های داخلی، خللی در انجام مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی پیش بینی نمی‌شود و فعالان اقتصادی می توانند با اطمینان از خدمات تمام بانک‌های دارای مجوز ارزی برای امور بازرگانی خود استفاده کنند.

منبع: بانک مرکزی

خبر انتخاب شده برای شما

صبح جمعه اداره آمار ملی چین گزارش‌های مربوط به تولیدات صنعتی، خرده فروشی، سرمایه گذاری در دارایی های ثابت و نرخ بیکاری این کشور را منتشر کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  بررسی وضعیت ایران در شاخص حقوق مالکیت