2224, 
کاهش قیمت نفت در واکنش به سخنان ترامپReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 13Rating: 4.0کاهش قیمت نفت در واکنش به سخنان ترامپکاهش قیمت نفت در واکنش به سخنان ترامپ
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پس از بهبود نسبی اوضاع بازار نفت در روزگذشته، قیمت این محصول در روز سه‌شنبه در واکنش به موضع‌گیری رئیس جمهور آمریکا در زمینه  کاهش تولید اوپک باز هم زیر فشار قرار گرفت.

کاهش قیمت نفت در واکنش به سخنان ترامپ

روز گذشته اخیر وزیر نفت عربستان از لزوم کاهش یک میلیون بشکه‌ای سطح تولید روزانه اوپک برای بازگرداندن تعادل به بازار این محصول خبر داد. خالد الفلاح همچنین اعلام کرد عربستان قصد دارد تولید خود را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد.

رئیس جمهور آمریکا به این سخنان واکنش داد و در پیامی توئیتری بار دیگر خط و نشان ضمنی برای عربستان سعودی کشید. ترامپ در پیام خود نوشت که خوشبختانه عربستان و اوپک تولید نفت را کاهش نخواهند داد چرا که قیمت باید پایین‌تر از سطوح کنونی بیاید. در واکنش به این سخنان قیمت نفت در معاملات روزجاری بیش از یک درصد پایین آمد.

هم اکنون قیمت هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه ژانویه با افتی ۱/۱ درصدی در سطح ۶۹/۳۴ دلار قرار دارد. نفت خام وست تگزاس در قراردادهای ماه دسامبر ۱/۴ درصد ارزان شده و به ۵۹/۰۸ دلار رسیده است.

حتما بخوانید :  پیش‌بینی آرامش بهاری در بازار طلا و ارز

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد در سال آینده احتمال افزایش قیمت مسکن بسیار زیاد است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.