عصر دیروز به تصویب رسید؛

2067, 2068, 
افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت سپرده گذاری مرکزیReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 14Rating: 4.0افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت سپرده گذاری مرکزیافزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت سپرده گذاری مرکزی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مجمع عمومی به طور فوق العاده شرکت سپرده گذاری مرکزی عصر سه شنبه به ریاست محسن خدابخش رییس هیات مدیره این شرکت و با حضور بیش از ۶۷ درصد از سهامداران برگزار شد.

افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) به تصویب سهامداران رسید.

به گزارش رادیوسهام به نقل از سمات، مجمع عمومی به طور فوق العاده شرکت سپرده گذاری مرکزی عصر سه شنبه به ریاست محسن خدابخش، رییس هیات مدیره این شرکت و با حضور بیش از ۶۷ درصد از سهامداران برگزار شد.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در ابتدای این مجمع فوق العاده گفت: این شرکت علاوه بر اینکه یک تشکل خود انتظام قانونی است به عنوان یک نهاد مالی خدمات زیر ساختی و ارزش افزوده بسیاری را به فعالان بازار سرمایه ارائه می دهد.

حسین فهیمی با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی با ریسک های مختلفی روبروست، افزود: یکی از ویژگی های مهم در مدیریت ریسک، بهره مندی از یک کفایت سرمایه مطلوب است به طوریکه شرکت های سپرده گذاری مطرح در جهان از سرمایه قابل قبولی برای ارائه خدمات موثر و مدیریت ریسک برخوردار هستند.

وی تطبیق با مقررات جاری در بازار سرمایه را از دیگر اهداف هیات مدیره سمات برای افزایش سرمایه این شرکت اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبه ۵۱۳ هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار باید سرمایه شرکت سپرده گذاری مرکزی یک و نیم برابر میانگین سرمایه ۴ بورس کشور باشد که برای تحقق آن، نیازمند افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت بودیم.

فهیمی با بیان اینکه پیش از این شرکت سپرده گذاری مرکزی، سه بار افزایش سرمایه داشته است، اظهار داشت: چهارمین افزایش سرمایه از محل سود انباشته به مبلغ ۷۳۰ میلیارد ریال و اندوخته احتیاطی به مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال و به منظور اصلاح ساختار مالی، تطبیق با قوانین و مقررات و استانداردهای بین الملی است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  توضیحات «لخانه» در خصوص افزایش قیمت سهام