فرهاد دژپسند عنوان کرد:

2224, 
جذب سرمایه گذاری های خارجی در دستور کار وزارت اقتصادReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 14Rating: 4.0جذب سرمایه گذاری های خارجی در دستور کار وزارت اقتصادجذب سرمایه گذاری های خارجی در دستور کار وزارت اقتصاد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

به کارگیری از ظرفیت های قومی، بومی، دینی و مذهبی در سرمایه گذاری خارجی بسیار کمرنگ بوده و باید با استفاده از این فرصت ها و ظرفیت ها، سرمایه گذاری به سمت اقتصاد ایران هدایت شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر «شکار عقاب گونه فرصت های جذب سرمایه گذاری خارجی» تاکید کرد و گفت: باید با پرواز در بالاترین ارتفاع، مناسب ترین فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی و جذب کنیم.

به گزارش رادیوسهام و به نقل از شادا، فرهاد دژپسند روز گذشته (سه شنبه) در نشست هیات سرمایه گذاری خارجی که در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، افزودبکارگیری از ظرفیت های قومی، بومی، دینی و مذهبی در سرمایه گذاری خارجی بسیار کمرنگ بوده و باید با استفاده از این فرصت ها و ظرفیت ها، سرمایه گذاری به سمت اقتصاد ایران هدایت شود.
دژپسند در این نشست که معاونان وی، مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان ها، نمایندگان بخش تعاون و برخی مدیران دستگاه های اجرایی کشور حضور داشتند، بر ضرورت کاهش فاصله جلب تا جذب سرمایه خارجی و بررسی شکاف بین آنها تاکید کرد.
این مسوول اضافه کرد: ایجاب استفاده از سرمایه خارجی فقط به موضوع تامین مالی محدود نیست؛ بلکه بر انتقال فناوری و محرک موتور اقتصاد کشور نیز تاکید دارد.
وی ادامه داد: برای اینکه به حداقل سهم خود در اقتصاد بین الملل برسیم، باید از حداکثر توان بخش دولتی و خصوصی کشور استفاده کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی یکی از معیارهای انتخاب مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان ها و شاخص ارزیابی مدیران را برنامه ها برای جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی و میزان تحقق آن دانست و اضافه کرد: به سبب خدمتی که سرمایه گذاران به مردم برای تولید و اشتغال می کند باید آنان را محترم شمرد.
به گزارش ایرنا، جذب سرمایه های خارجی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود.

خبر انتخاب شده برای شما

پنج‌ میلیون مشمول سهام عدالت، برای گرفتن سودهای خود هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  حباب ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سکه