پیش‌بینی‌های افزایشی برای طلا به ثبت رسید

2682, 2681, 
رشد هفتگی اونس در برابر دلارReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 19Rating: 4.0رشد هفتگی اونس در برابر دلاررشد هفتگی اونس در برابر دلار
[ratings]

قیمت جهانی طلا هفته گذشته تحت‌تاثیر تنش‌های ژئوپلیتیک و افت شاخص‌های بازار سهام توانست در روز انتهای هفته سومین روز متوالی با رشد قیمت را به ثبت رساند. قیمت اونس فلز زرد در بازار آتی نیز بیش از یک درصد رشد کرد. معاملات در بازار آتی نیویورک برای تحویل در دسامبر نیز روز پایانی هفته را با رشد ۵۸/ ۰ درصد ثبت کرد و با افزایش ۷ دلاری در قیمت ۱۲۲۱ دلاری بسته شد. وضعیت مبهم برگزیت پس از مخالفت گروهی از اعضای کابینه و مقامات ارشد دولت با طرح پیشنهادی «ترزا می»، نخست وزیر انگلستان بر شدت تنش‌های ژئوپلیتیک در اروپا افزوده است. از همین رو بازار ذخایر امن با استقبال بیشتری مواجه شد.

چشم‌انداز هفتگی طلا

در نظرسنجی این هفته کیتکو ۱۵ تحلیلگر وال‌استریت شرکت کردند که از این تعداد ۹ نفر معادل ۶۰ درصد به افزایش قیمت طلا در کوتاه‌مدت رای دادند. سه کارشناس دیگر، معادل ۲۰ درصد، پیش‌بینی روند کاهشی قیمت طلا در این مدت را به ثبت رساندند و سه نفر دیگر نیز به عدم تغییر سطح قیمت اونس در این هفته اعتقاد داشتند.در نسخه مین‌استریت نظرسنجی، ۵۰۲ معامله‌گر پیش‌بینی خود را ثبت کرده‌اند که ۳۱۱ نفر، معادل ۶۰ درصد به رشد قیمت طلا در هفته آینده رای داده‌اند. برخلاف این تعداد، ۱۲۳ نفر دیگر معادل ۲۶ درصد، روند کاهشی برای قیمت اونس در نظر گرفته‌اند و ۶۸ نفر، معادل ۱۴ درصد نیز به روند خنثی در کوتاه‌مدت رای دادند. در نظرسنجی هفته قبل ۶۰ درصد کارشناسان وال‌استریت به کاهش قیمت طلا و ۴۸ درصد سرمایه‌گذاران مین‌استریت به افزایش بهای اونس معتقد بودند. قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت با رشد ۱/ ۱ درصدی همراه شد.

 محرک طلای جهانی

صعود هفتگی طلا تحت‌تاثیر نوسان در بازارهاییمت طلا و دلار، این وضعیت منجر به رشد بهای فلز زرد در بازارهای جهانی شد. شدت اثر چشم‌انداز افزایشی نرخ بهره هدف فدرال رزرو آمریکا که تا پیش از این هفته عامل تقویت دلار در برابر سایر ارزها بود نیز به‌مرور کاهش یافت.

13 (2)

13

 منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

هجوم مردم برای خرید دلار | ماجرا چیست؟
برخی می گویند قیمت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار دلار عدد سرنوشت سازی است چرا؟
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.