1. روزهای سرد بازارهای داخلی
روند نزولی شاخص کل بورس، نرخ ارز و قیمت سکه ادامه یافت

2067, 2682, 2681, 
روزهای سرد بازارهای داخلیReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 19Rating: 4.0روزهای سرد بازارهای داخلیروزهای سرد بازارهای داخلی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

بازار سهام

نزدیک شدن شاخص کل به کف بنیادی

شاخص کل بورس تهران طی معاملات سه‌شنبه با افت ۴/ ۰ درصدی به سطح ۱۵۹ هزار و ۱۴۶ واحد رسید. ششمین افت پیاپی بازار سهام، دماسنج بازار سهام را به کف بنیادی خود نزدیک‌تر کرد. کمبود اطلاعات عملکرد شرکت‌ها در کنار تداوم تلاطم بازار جهانی و قیمت کامودیتی‌ها، بورس کالامحور تهران را تحت فشار قرار داده است. ریزش بهای نفت در شامگاه دوشنبه باعث شد تا سهام گروه پالایشی رفته رفته فشار سنگین فروش را تجربه کند و نمادهای وابسته در صدر جدول نمادهای با تاثیر منفی بر شاخص کل  قرار گیرند. از نکات قابل توجه دیروز افت کمتر شاخص کل نسبت به شاخص هموزن بود که بیانگر بهبود وضعیت تقاضا نسبت به عرضه در سهام شرکت‌های بزرگ بورس است.

31-01

 

بازار ارز

بازی دلار در مرز ۱۰ هزار

ساعت ۱۶ سه‌شنبه هر دلار آمریکا با کاهش ۵۰ تومانی به قیمت ۹ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. نظارت بازارساز در عرضه دلار طی هفته‌های گذشته، عامل اصلی کاهش نرخ ارز محسوب می‌شود. از نکات مشهود بازار در روز سه‌شنبه حجم کم معاملات در بازار بود که به نوسان پرتعدد و کم‌دامنه دلار روی مرز ۱۰ هزار تومانی منجر شد. اولین نرخ مندرج بر تابلوی صرافی ملی برای دلار کمتر از  ۱۰ هزار تومان بود، امری که به دنبال آن نرخ فروش سایر صرافی‌ها نیز ۴ رقمی شد. تنها مقاومت پیش‌روی بازارساز در روزهای آینده اوج‌گیری تقاضای فصلی همزمان با نزدیک شدن به سال نوی میلادی است. اگر صرافی‌های عامل بانک مرکزی بتوانند از بروز هیجان در بازار جلوگیری کند،  دلار می‌تواند به سطوح پایین‌تر تنزل کند.

حتما بخوانید :  کاهش شرکت‌های زیان‌ده «شستا»

31-02

 

بازار سکه

کاهش حباب سکه

هر سکه طرح جدید ساعت ۱۶ دیروز با کاهش ۴۰ هزار تومانی به قیمت ۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله شد. در ماه‌های اخیر افسار نوسان بهای سکه در دست نرخ ارز بوده است و دیروز افت ۵/ ۰ درصدی بهای دلار به کاهش ۱/ ۱ درصدی سکه انجامید. دلیل واکنش بیشتر نسبت به افت نرخ ارز، افزایش بهای طلای جهانی بود. با ریزش دلار بهای سکه نیز شیب نزولی را طی می‌کند، حال اگر ارزش ذاتی سکه افزایش یابد افت سکه از در حباب قیمتی نمود پیدا می‌کند. دیروز حباب سکه به سطح ۱۹۸ هزار تومان تنزل کرد. با تداوم ریزش ارزش سکه از تحرکات فعالان سکه کاسته شده است و برخوردهای امنیتی فضای فعالیت سفته‌بازانه را به کسی نمی‌دهد. تضعیف سمت تقاضا هم به شتاب کاهش قیمت‌ها افزوده است.

31-03

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی جالب از قیمت طلا در بازار
هرچند قیمت جهانی طلا در هفته‌های اخیر تحت تاثیر عوامل مختلف نوسانات زیادی را تجربه کرده و هنوز از کانال هزار و ۷۰۰ دلار عبور نکرده، اما همچنان بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که فلز زرد به‌زودی رکوردهای جدیدی را به‌ثبت خواهد رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

آموزش بورس

قالب خبری