یک کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد:
تاریخ: ۱۸:۴۹ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۷

2067, 
حجم معاملات رو به افزایشReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 28Rating: 4.0حجم معاملات رو به افزایشحجم معاملات رو به افزایش
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

میرمعینی اظهار داشت: در هفته جاری به دلیل افزایش نرخ ارز، تسعیر منابع ارزی بانک‌ها و نیز قیمت‌گذاری خودروسازان این روند متوقف و شاهد افزایش اندک در شاخص بودیم. با این وجود حجم معاملات نسبت به تابستان هنوز هم پایین است و به نظر نمی‌رسد که دوباره روند افزایشی داشته باشد.

حجم معاملات رو به افزایش

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایلنا، حمید میرمعینی در مورد روند فعالیت بورس در هفته اخیر گفت: شاخص بورس تقریبا از مهر ماه روند کاهشی داشت و دلیل آن هم اجرای تحریم‌های جدید آمریکا، کاهش قیمت‌های جهانی بویژه نفت که محصولات پتروشیمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نیز روند کاهشی نرخ ارز بوده است.

وی ادامه داد: در هفته جاری به دلیل افزایش نرخ ارز، تسعیر منابع ارزی بانک‌ها و نیز قیمت‌گذاری خودروسازان این روند متوقف و شاهد افزایش در شاخص بودیم. با این وجود حجم معاملات نسبت به تابستان هنوز هم پایین است و به نظر نمی‌رسد که دوباره روند افزایشی داشته باشد.

این کارشناس اقتصادی درباره دلیل استقبال از سهام گروه‌های پتروشیمی، خودرو و بانک گفت: افزایش تقاضا برای سهام گروه خودرو مبتنی بر قیمت‌گذاری محصولات است که به نظر می‌رسد زیاد هم پایدار نباشد. اما برای گروه بانک و به ویژه بانک‌هایی که منابع ارزی دارند تسعیر نرخ ارز دلیل مهم استقبال بوده و اگر این گروه مجوز تسعیر ارز با نرخ نیما و سنا را بگیرد حتی سودهای بالا را نیز  می‌تواند شناسایی کند.

وی ادامه داد: گروه پتروشیمی با وجود کاهش نزخ ارز و نیز ایجاد محدودیت‌ در اثر تحریم‌ها می‌تواند محصولات خود را صادر کند. البته بازارهای جهانی نیز شاید به کمک این گروه نیز بیاید چون کف قیمت نفت را شاهد بودیم و احتمالا از ۲۰ دی شاهد افزایش قیمت نفت و تاثیر آن روی محصولات پتروشیمی خواهیم بود.

میرمعینی در مورد چشم انداز اتاق شیشه‌ای گفت: اختلال در نظام اقتصادی کشور در اثر اختلالات نرخ دلار، تنگ شدن حلقه تحریم‌ها و کاهش فروش نفت ایران در اثر تحریم‌ها می‌تواند شرکت‌های بورسی را متاثر کند و دامنه آن می‌تواند همه گروه‌ها بجز گروه‌های پتروشیمی، فولاد و معدنی را شامل شود.

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  چرایی رشد هیجانی بورس | ورود پول‌های تازه به بازار سهام