1. آپارتمان‌های با قیمت کمتر از نیم میلیارد تومان

2680, 
آپارتمان‌های با قیمت کمتر از نیم میلیارد تومانReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 3Rating: 4.0آپارتمان‌های با قیمت کمتر از نیم میلیارد تومانآپارتمان‌های با قیمت کمتر از نیم میلیارد تومان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 آمار رسمی نشان می‌دهد در ایستگاه پایانی فصل پاییز، بیش از ۴۷ درصد از معاملات خرید و فروش آپارتمان در شهر تهران به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان تعلق داشته است.

 گزارش رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد در آذرماه سال جاری، بیشترین سهم از معاملات خرید و فروش معادل ۲/ ۱۷ درصد به آپارتمان‌های با ارزش کل ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص داشته است. پس از این گروه، آپارتمان‌های ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی با سهم ۶/ ۱۶ درصد و آپارتمان‌های ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان با سهم ۹/ ۱۰ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به گفته مشاوران املاک در حال حاضر عمده متقاضیان موجود در بازار خانه‌اولی‌هایی هستند که با اهرم تسهیلات صندوق مسکنیکم قادر به خرید واحد مسکونی هستند اما این گروه متقاضیان به دلیل همزمانی رشد قیمت‌ها و سررسید اخذ تسهیلات بانکی خود، ناگزیر به انتخاب واحدهایی هستند که به دلیل متراژ پایین (عمدتا زیر ۶۰ مترمربع) بودجه کمتری را نیاز دارند. مشاوران املاک عنوان می‌کنند واحدهای مسکونی ریزمتراژ در گروه‌های سنی مختلف عمدتا در مناطق جنوبی و مرکزی شهر با بودجه خرید این گروه از متقاضیان خرید مسکن هماهنگی دارد.

حتما بخوانید :  پیش‌بینی مهم مدیرعامل بانک مسکن درباره قیمت مسکن

 

آپارتمان‌های با قیمت کمتر از نیم میلیارد تومان

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

بازار مسکن وارد دوره رکود معاملات و کاهش قیمت شد
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که فروردین تا شهریورماه ۱۳۹۸ بازه زمانی به ثبات رسیدن قیمت خانه است، گفت: بازار مسکن از لحاظ افزایش قیمت، نفس‌های آخر را می‌کشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

آموزش بورس

قالب خبری