2683, 2224, 
شاید نتوانیم سال آینده خودرو تولید کنیمReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 5Rating: 4.0شاید نتوانیم سال آینده خودرو تولید کنیمشاید نتوانیم سال آینده خودرو تولید کنیم
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت با اشاره به جزئیات نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: باید تکلیف تحریم‌ها مشخص شود تا بتوانیم برنامه سال آینده تولیدات را معین کنیم.


محمد قناعتی در سی و چهارمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه هفته گذشته جلسه‌ای با ایران خودرو در خصوص نوسازی برگزار شده، گفت: سال گذشته ۸۴ هزار و ۶۵۱نفر برای نوسازی ثبت نام کرده بودند.وی ادامه داد: مشخصات ۶۸ هزار و ۵۰۲ نفر از طریق اتحادیه تاکسیرانی و ایران خودرو تهیه شده است. مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت گفت: تا تاریخ ۱۱ دی برای ۶۵ هزار و ۱۳۲ نفر پیش فاکتور صادر شده است؛ همچنین تا این تاریخ ۶۶ هزار و ۶ نفر متقاضی وجود داشته و ۶۳ هزار و یک پرونده کامل شده است.قناعتی گفت: کل خودروهایی که فاکتور شده و در آستانه تحویل به مشتریان است، شامل ۶۲ هزار و ۹۲۹ دستگاه می‌شود. وی ادامه داد: محل اختلاف در بحث نوسازی این است که شرکت خودروساز اعلام می‌کند تعهدش در مورد خودروهایی است که برای آنها پیش‌فاکتور صادر شده و اگر قرار است تعداد خودروها بیش از این تعداد باشد، باید تعهد ایجاد شود.

حتما بخوانید :  قیمت مسکن تا پایان تابستان گران نمی‌شود

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت در ادامه گفت: ایران‌خودرو با توجه به مشکلاتی که اخیرا گرفتارش شده، نتوانست ۱۸۰ میلیارد تومان از محل اسقاط را استفاده کند و عملا این موضوع باعث از بین رفتن انگیزه این شرکت برای ادامه طرح نوسازی شده است.قناعتی تاکید کرد: بنابراین باید راه‌هایی برای حل این موضوع پیدا کرد و در این مورد به همکاری سازمان برنامه و بودجه نیاز داریم و سعی می‌کنیم بین ۱۰ تا ۲۰ درصد تعهدات را انجام دهیم.وی در ادامه با اشاره به تاثیر تحریم‌ها در حوزه خودروسازی گفت: در حال حاضر امکان خرید قطعه (از خارج) وجود ندارد و اگر با این شرایط پیش برویم، شاید نتوانیم برای سال آینده تولید داشته باشیم.

 

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

سقوط دلار به عمق پنج ماه گذشته
رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به انتشار اخباری در خصوص تعیین تکلیف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: فعلا ارز ۴۲۰۰ برای واردات کالاهای اساسی برقرار است و نشنیده ام که حذف آن در دستور کار باشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.