تاریخ: ۹:۵۰ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۳

2067, 
تکلیف جدید دولت در قبال سهام دو خودروسازReviewed by رادیو سهام on Jan 23Rating: 5.0تکلیف جدید دولت در قبال سهام دو خودروسازتکلیف جدید دولت در قبال سهام دو خودروساز
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

با تصویب ماده دو طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو توسط مجلس ، دولت مکلف به خروج از تصدی گری صنعت خودرو و فروش سهام شرکت های ایران خودرو و سایپا شد. تکلیف جدید دولت در قبال سهام دو خودروساز

به گزارش رادیو سهام، در جریان جلسه دیروز مجلس که به طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو مربوط بود ، ماده دو این طرح بعد از دو ۲٫۵ ساعت چانه زنی و پیشنهاد حمید رضا فولادگر با ۱۱۳ رای موافق تصویب شد.

طبق این ماده ، دولت مکلف است طی مدت سه سال از لازم الاجرا شدن این قانون با اجرای صحیح اصل ۴۴ و قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ و اصلاحات بعدی آن و سیاست های کلی تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی ، زمینه رقابت پذیری در صنعت خودرو را به نحوی فراهم کند که تصدی گری دولت خاتمه یافته و صرفا اقدامات نظارتی سیاست گذاری و تنظیم گری انجام دهد.

در این رابطه براساس فولادگر اعلام کرد: مجلس نباید به تعرفه گذاری وارد شود و فقط باید نظارت کند. دولت هم به دلیل جلوگیری از تضاد منافع، اجازه تصدی گری و سهامداری صنعت خودروسازی و دخالت در قیمت گذاری ندارد و مشکلات فعلی بازار خودرو هم ناشی از تصدی گری دولت است اما رفع مشکلات با اصلاح ساختار خودروسازی امکان پذیر است.

حتما بخوانید :  سرمايه گذاران به سراغ سهم هايي بروند كه با قيمت كمتر از ارزش ذاتي معامله مي شوند

منبع: خانه ملت

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه و رونق بخشی این بازار دسترسی شاخص به ۳۰۰ هزار واحد را دور از انتظار نکرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.