تاریخ: ۱۳:۵۴ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

2067, 
موضوع وزير صنعت درباره افزايش قيمت محصولات و خودروسازانReviewed by راديو سهام on Feb 6Rating: 5.0موضوع وزير صنعت درباره افزايش قيمت محصولات و خودروسازانموضوع وزير صنعت درباره افزايش قيمت محصولات و خودروسازان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۰۰ out of 5)
Loading...

وزیر صنعت درباره افزایش قیمت محصولات و خودروسازان اعلام موضع کرد و گفت: گردش مالی ایران خودرو با ارز نیمایی ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار است و در صورت نبود این صنعت، باید این همه دلار خارج می‌شد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از عصر مالی، رضا رحمانی در باره تغییر قیمت پیش فروش توسط خودروسازان به روزنامه ایران گفت: تصمیم در مورد خودرو درست بود. خودروسازان باید از مردم عذرخواهی می‌کردند و توضیح می‌دادند تحریم‌ها با این صنعت چه کرده و قول می‌دادند که جبران کنند.

وی افزود: از آنها خواسته‌ام محکم باشند و بگویند که به همه تعهدات عمل می‌کنند. مردم باید بفهمند کنار آنها هستیم. هیچ گونه مماشاتی از سازمان حمایت در برابر احقاق حقوق مردم مورد قبول نیست و باید به‌صورت روزمره دستورات صادر شده را پیگیری کند. اطلاع‌رسانی از نحوه واگذاری و اطمینان بخشیدن به مردم موضوعی است که هم خودروسازان و هم سازمان حمایت باید به طور جدی در آن اهتمام داشته باشند.

حتما بخوانید :  70 درصد از درآمد "کچاد" را سود تشکیل می‌دهد

رحمانی گفت: منتقد عملکرد آنها هستم ولی ماهیت‌ کار را زیر سؤال نمی‌برم. فعالیت خودروسازان به سود مردم است. گردش مالی ایران خودرو حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار میلیارد تومان است که با ارز نیمایی  ۱۳ تا ۱۴ میلیارد دلار می‌شود. یعنی اگر همین صنعت نبود باید این همه دلار از کشور خارج می‌شد. در حالی که اکنون ۳ تا ۴ میلیارد دلار در صنعت خودرو خروج ارز داریم.

 

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه و رونق بخشی این بازار دسترسی شاخص به ۳۰۰ هزار واحد را دور از انتظار نکرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.