مدیر سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی بيان كرد:
تاریخ: ۱۴:۲۵ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

2067, 
پيش بيني نوسان محدود توأم با آرامش براي بازار سرمايه تا پايان سالReviewed by راديو سهام on Feb 6Rating: 5.0پيش بيني نوسان محدود توأم با آرامش براي بازار سرمايه تا پايان سالپيش بيني نوسان محدود توأم با آرامش براي بازار سرمايه تا پايان سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مدیر سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی می گوید جامعه سهامداری در انتظار یک محرک جدید برای افزایش تقاضاست. با توجه به اینکه چیزی به پایان سال باقی نمانده است، پیش بینی می شود روندی کم نوسان توام با آرامش مسیر اصلی شاخص کل باشد. پیش بینی نوسان محدود توأم با آرامش برای بازار سرمایه تا پایان سال

به گزارش رادیو سهام به نقل از سنا، نوید قدوسی، مدیر سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی، با بیان اینکه سهامداران نگاه خود را به روند آتی شرکت ها معطوف کرده اند گفت: با توجه به اینکه گزارش های ۹ ماهه شرکت ها در هفته های گذشته منتشر شده است، در شرایط فعلی سهامداران در حال تجزیه و تحلیل پیش بینی سودآوری شرکت ها برای سال آینده هستند.

وی در ادامه بیان کرد: اگرچه ممکن است شرایط اقتصادی کشور مانند سال گذشته نباشد و مشکلاتی وجود داشته باشد، اما این نواقص اثری بر روند روزهای آینده بورس ندارد. این موضوع نیز به اصلاح قیمتی سه ماهه پاییز شرکت ها بر می گردد که قیمت ها را تا حد قابل توجهی به کف رساند و ارزندگی را افزایش داد.

حتما بخوانید :  «کهمدا» در 5 ماه به درآمد 78 میلیارد تومانی رسید

 مدیرسرمایه گذاری صندوق یکم بانک کشاوری در ادامه افزود: قیمت های فعلی در بازار تا حد قابل توجهی ارزندگی برای سرمایه گذاری دارند، و این احتمال ورود نقدینگی های جدید را افزایش می دهد. با این وجود این نکته را باید در نظر گرفت که شرایط بازار سهام در دو ماه پایانی سال نسبت به دیگر ماه ها متفاوت است.

وی در این خصوص توضیح داد:به طور سنتی در این بازه زمانی بسیاری از بازیگران حقوقی و حقیقی نیاز به نقدینگی دارند و احتمال اینکه در سمت عرضه فعال باشند نیز وجود دارد. اما این نوسان قیمت در یک برهه زمانی کوتاه به پایان می رسد و در روزها پایانی سال احتمال اینکه تقاضا ها افزایش یابد بسیار است.

قدوسی با اشاره به اینکه نوسان محدود بهترین چشم انداز روزهای آتی بازار سهام است گفت: همانطور که پیش تر گفته شد بازار سهام  تمامی عوامل سیستماتیک و غیر سیستماتیک این مدت را پیش خور کرده است. این موضوع باعث می شود تا پایان سال نوسان زیادی را شاهد نباشیم. به این ترتیب شکل گیری اصلی معاملات سهامداران به روزهای ابتدایی سال جدید برمی گردد.

این کارشناس بورسی در ادامه به اثرات ایجاد کانال مالی بین ایران و کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت: جامعه سهامداری در انتظار یک اقدام عملیاتی در زمینه هموار کردن مسیر تحریم هاست. اگر جرییات جدیدی در این زمینه منتشر شود می توان امیدوار بود که سیگنال مثبت آن به بورس به خصوص شرکت های صادرات محور نیز برسد.

حتما بخوانید :  خرید حقوقی‌ها در بورس امروز نشانه ارزندگی سهام یا حمایت از بازار؟

وی در ادامه بیان کرد: مرحله مهم این توافق حضور شرکت های اروپایی در ایران است. اگر این شرکت ها برای ایجاد یک پلتفرم جدید با شرکت های ایرانی همکاری کنند، بورس جذاب ترین بازار سرای سرمایه گذاری انتخاب می شود.

نوید قدوسی در پایان بیان کرد: سهامداران در انتظار یک محرک جدید هستند تا روند معاملاتی سال آینده خود را ترسیم کنند. در این شرایط پیش بینی می شود در هفته های آتی بازار در آرامش، مسیری با نوسان محدود را ادامه دهد.

خبر انتخاب شده برای شما

۵ عاملی که احتمالا بورس را متاثر کنند
شاخص کل بورس اوراق بهادار علی رغم آنکه در ساعات ابتدایی شروع معاملات پر قدرت ظاهر شد با افزایش عرضه‌ها در ادامه، به رشد ۸۴۶ واحدی بسنده کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.