تاریخ: ۱۰:۱۶ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۱

2067, 
زمان افتتاح فاز سوم پالایش ستاره خلیج فارسReviewed by رادیو سهام on Feb 10Rating: 5.0زمان افتتاح فاز سوم پالایش ستاره خلیج فارسزمان افتتاح فاز سوم پالایش ستاره خلیج فارس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

وزیر نفت از زمان افتتاح چهار پالایشگاه پارس جنوبی با ظرفیت ۱۱۰ میلیون مترمکعب و فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با حضور رئیس جمهور خبر داد. زمان افتتاح فاز سوم پالایش ستاره خلیج فارس

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای بورس، بیژن زنگنه با اشاره به میدان گازی مشترک پارس جنوبی گفت: فعالیت‌های توسعه‌ای در پارس جنوبی رو به پایان است؛ به طوری‌که افزون بر فازهای تکمیل و بهره‌برداری شده فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی ظرف حداکثر دو هفته آینده با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و با بهره‌برداری کامل از فاز ۱۴ در سال آینده تنها بخش باقیمانده توسعه در پارس جنوبی به فاز ۱۱ محدود خواهد شد.

اواخر بهمن‌ یا اوایل اسفند سال جاری چهار پالایشگاه پارس جنوبی با ظرفیت ۱۱۰ میلیون مترمکعب با حضور رئیس جمهوری افتتاح می‌شود.با تکمیل و راه‌اندازی ۲ فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس، فاز سوم در آخرین مراحل راه‌اندازی قرار دارد و امید می‌رود اسفندماه با حضور رئیس جمهور افتتاح شود.

این عضو کابینه از در دستور کار قرار گرفتن فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با هدف ایجاد در مجموع ظرفیت پالایش روزانه ۵۰۰ هزار بشکه میعانات گازی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و درباره مقابله با سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل گفت: بعضی از مشعل‌ها باید برای ایمنی تاسیسات وجود داشته باشند. در عسلویه برای مشعل‌ها باید دستگاه‌هایی را نصب کنیم تا از سوزاندن گازهای گوگردی ممانعت شود. این دستگاه‌ها پیش‌تر وارد شده و بخشی از آن پس از اجرایی شدن برجام وارد شد.

حتما بخوانید :  پیش بینی 83 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

زنگنه توضیح داد: بخشی از این دستگاه‌ها نصب شدند و بخشی در حال راه‎اندازی هستند اما در وهله بعدی پالایشگاه‌ها هم باید توسط بهره‌بردار به نحوی تنظیم شوند که سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل در طول زمان به حداقل ممکن برسد که این کار در ۱۰ فاز نخست پارس جنوبی انجام شده است. گاز های همراه نفت از پیش نیز سوزانده می‎شد و برای جلوگیری از سوزاندن آنها چهار واحد ان‌جی‌ال در حال ساخت است. ان‌جی‌ال ۳۱۰۰ که گازهای منطقه ایلام را جمع و تصفیه می‌کند بخشی از آن به صورت گاز شیرین داخل شبکه می‎آید و بخشی خوراک پتروشیمی دهلران می‎شود.

ان‌جی‌ال بعدی ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ است که گازهای همراه منطقه غرب کارون را جمع می‌کند و به خوراک پتروشیمی بندرامام تبدیل می‌شود. دیگری طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس است که به اندازه ۲ فاز پارس جنوبی می‎تواند گاز تصفیه و خوراک پتروشیمی‌ها را تامین کند و دیگری هم ان‌جی‌ال خارک که گازهای دریایی غرب خلیج فارس را جمع آوری می‌کند و این گاز به خوراک پتروشیمی یا محصولات قابل فروش تبدیل می‎شود.مجموعه این فعالیت‎ها ظرف ۲ سال آینده پایان می‌یابد.

خبر انتخاب شده برای شما

ارزیابی وضعیت این روزهای بازار سهام
یک کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی کرد که در صورت عدم خروج جدی نقدینگی، بازار می‌تواند معاملات هفته آینده را به شکل مثبت پیگیری کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.