2682, 2681, 2224, 
با آغاز بازار متشکل ارزی قیمت طلا و ارز ارزان می‌شودReviewed by رادیو سهام on Feb 26Rating: 5.0با آغاز بازار متشکل ارزی قیمت طلا و ارز ارزان می‌شودبا آغاز بازار متشکل ارزی قیمت طلا و ارز ارزان می‌شود
[ratings]

دو فعال بازار طلا می‌گویند: هرگونه تغییرات سیاسی در بازار طلا و سکه تاثیر دارد. با مدیریت بانک مرکزی و دیگر مقام‌های مسئول بازار طلا و ارز به سمت آرامش پیش خواهد رفت. ممکن است با آغاز بازار متشکل ارزی قیمت طلا و ارز ارزان شود.

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت‌نیوز، خبر استعفای وزیر امور خارجه اواخر شب گذشته منتشر شد، این خبر واگنش‌های زیادی را در فضای مجازی و رسانه‌های رسمی به همراه داشت. با آنکه انتظار می‌رفت با انتشار خبر استفای این مقام مسئول بازار طلا و ارز واکنش‌های منفی را به همراه داشته باشد اما برخی مقام‌های مسئول معتقدند که امروز قیمت طلا و سکه با نوسان‌های جزئی همراه بوده که عمده‌ترین دلیل آن به افزایش میزان تقاضا در بازار شب عید مربوط می‌شود.

در همین حال، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با استفاء محمد جواد ظریف بازار طلا چه واکنشی را نشان داده است؟ گفت: فلز طلا ظریف است و بنابراین با هر نوع تغییر سیاسی قیمت آن تغییر می‌پذیرد. به هر حال هر نوع حرکت سیاسی در داخل کشور بر افزایش یا کاهش نوسان قیمت طلا اثر گذار است. به روزهای پایان سال نزدیک می‌شویم فرقی نمی‌کند چنانچه میزان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی کاهش یابد این موضوع نیز می‌تواند بر گران شدن قیمت طلا اثر گذار باشد.

با آغاز بازار متشکل ارزی قیمت طلا و ارز ارزان می‌شود

ابراهیم محمدولی افزود: متاسفانه برخی کشورهای خارجی به برخی اقدامات شیطنت آمیز دست زده‌اند. ما می‌توانیم با مدیریت درست داخلی برخی از این شیطنت‌ها را خنثی کنیم. چنانچه با درایت مقام‌های مسئول بخش اقتصاد ساماندهی یابد بازار طلا و سکه نیز به سمت آرامش هدایت خواهد شد.

قیمت طلا چندان گران نشد

از سوی دیگر دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با استفاء محمد جواد ظریف بازار طلا چه واکنشی را نشان داده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: امروز بازار طلا به طور چشمگیر با کاهش قیمت رو به رو نبود، این درحالی است که بخشی از افزایش جزئی قیمت‌ها به هجوم تقاضا برای خرید طلا باز می‌گردد.

نادر بذر افشان افزود: امروز هر گرم طلای ۱۸ حدود ۶ هزار تومان افزایش یافت، تمام سکه با افزایش ۸۰ هزار تومانی به قیمت چهار میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید، نیم سکه هم با قیمت دو میلیون و ۶۲۰ هزار تومان افزایش ۵۰ هزار تومانی را تجربه کرد. ربع سکه هم با ۲۰ هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون ۶۸۵ هزار تومان رسید؛ این درحالی است که انس جهانی طلا هم حدود سه دلار کاهش داشت.

با آغاز بازار متشکل ارزی قیمت طلا و ارز ارزان می‌شود

او اظهار کرد: امروز حسن روحانی، رئیس جمهور کشور با مسئولان بانک مرکزی دیدار دارد با آغاز بازار متشکل ارزی به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه کاهش یابد و در این حوزه با ریزش قیمت‌ها مواجه باشیم.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.