2681, 2224, 
طلا تا پایان سال ۷ درصد گران خواهد شدReviewed by رادیو سهام on Mar 2Rating: 5.0طلا تا پایان سال ۷ درصد گران خواهد شدطلا تا پایان سال ۷ درصد گران خواهد شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

به باور یک تحلیلگر برنامه ریزی روند فنی (تکنیکال ) قیمت طلا در حال حاضر بسیار قوی است و حتی اگر در کوتاه مدت نتواند به بالای ۱۳۵۰ دلار در هر اونس صعودکند ،سرمایه گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند در سال آینده قیمت طلا به سقف قیمت چندین ساله یعنی ۱۴۸۰ دلار در هر اونس برسد. طلا تا پایان سال ۷ درصد گران خواهد شد

به گزارش رادیو سهام، به نقل از طلانیوز؛ رابرت رنی ، تحلیلگر در “وستپک گلوبال ” ادامه داد:”بدتر شدن وضعیت مالی اقتصاد امریکا عاملی است که در انتهای سال جاری و آغاز سال آینده از طلا حمایت خواهد کرد.

رنی :”در حالیکه به شمت سال بعد پیش می رویم پتانسیل وخیم تر شدن شرایط مالی ایالات متحده ؛عاملی است که می تواند دلار را تحت تاثیر قرار دهد .من مطمعن هستم که سناریو ای وجود دارد که ما در آن قدرت بیشتری از طلا خواهیم دید.”…” اگر ما شاهد افزایش نگرانی ها در کوارتر اول سال آینده در مورد شرایط مالی امریکا باشیم ،آنزمان بر اساس تحلیل های تکنکیال شکستن و صعود به بالای ۱۳۸۰ دلار نشان دهنده حرکت به سمت ۱۴۸۰ دلار در هر اونس خواهد بود.

حتما بخوانید :  سمت و سوی بازار مسکن در ادامه نیمه دوم سال

رنی از جدول اصلاحات فیبوناچی برای پیش بینی رسیدن طلا به این سطح استفاده کرده است.” اگر به بالاترین قیمت سال ۲۰۱۱ تا پایین ترین قیمت ۲۰۱۵ نگاه کنیم ،اصلاح ۳۸٫۲ درصدی چه می تواند باشد ؟ خب رقم ۱۳۸۰ دلار است .من یک خط روند را در ۱۳۵۰ دلار دریافت کردم و آنها سطوح کلیدی قیمت برای من هستند. و اگر ما ازسطح اصلاح ۳۸٫۲ درصدی عبور کنیم ، شما صحبت از ۵۰ درصد اصلاح دارید که در نتیجه رقم ۱۴۸۰ دلار به صحنه وارد می شود.”

رنی گفت با اینحال شکستن و صعود به بالای ۱۳۸۰ دلار دراین بهار و یا تابستان وجود نخواهد داشت و اضافه کرد علی رغم افزایش علاقه بانک های مرکزی به طلا ، مشاهده ایجاد تعادل در قرار دادهای کوتاه مدت می تواند معنی بیشتری برای ما داشته باشد .

: در انتها اینکه من آنقدر ها هم نسبت به روند قیمت در کوتاه مدت (آینده نزدیک )خوشبین نیستم .او گفت:” در آینده نزدیک برای ما دشوار است که صعود و گذر به سمت قیمت های ۱۳۵۰ تا ۱۳۸۰ دلار در هر اونس صعود را ببینیم.

با اینحال هرچه از سال می گذرد ،رکورد قیمت چندین ساله در دسترس تر خواهد بود..تغییر لحن جروم پاول و گردش نظر وی و مدیران بانک مرکزی امریکا باعث تغییر نظر و نگرش ما نسبیت به انتظارات فدرال رزو شده است و به همین ترتیب این گردش نظر در مورد شاخص دلار هم به وجود آمده است.”

حتما بخوانید :  آغاز طرح فروش ۷ محصول ایران خودرو از فردا+ جدول

بر اساس گزارش و چشم انداز روند بازار موسسه وستپک بدتر شدن وضعیت مالی امریکا در طول سال آینده و در زمانیکه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم را نشان می دهد.

رنی گفت :” انتخابات ریاست جمهوری امریکا می تواند بر انتظارات تاثیر بگذارد – ما شاهد متمایل شدن بیشتر دموکرات های به گرایشات چپ هستیم . صحبت از معملات سبز جدید ، دارو درمان رایگان برای همه و …از این جمله سیاست های اعلامی است که می تواند بر سقف بدهی تاثیر منفی داشته باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت دلار به کانال ۱۱هزار تومان بازگشت
بعد از تخلیه شوک بنزینی از بازار ارز قیمت‌ها از دیروز با شتاب بیشتری سیر نزولی را طی می‌کند و از ساعتی قبل دلار وارد کانال ۱۱هزار تومان شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.