تاریخ: ۱۰:۱۵ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳

2067, 
پیش‌بینی « خودرو » از فروش 8 روزهReviewed by رادیو سهام on Mar 4Rating: 5.0پیش‌بینی « خودرو » از فروش 8 روزهپیش‌بینی « خودرو » از فروش 8 روزه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

ایران خودرو با اعلام فروش فوری پنج هزار و ۷۰۰دستگاه در ۸ روز، پیش بینی کرد با افزایش عرضه و تحویل، کاهش قیمت ادامه داشته و شرایط مطلوب تری برای تامین نیاز مشتریان واقعی فراهم شود.

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای بورس، ایران خودرو اعلام کرد پس از صدور مجوز اختصاص ۲۰ درصد از تولیدات روزانه به فروش فوری از سوی وزارت صنعت از ۳۰ بهمن و در ۸ روز ، ۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه را به فروش رسانده است. از سوی دیگر در مجموع از اول بهمن تا ۱۱ اسفند ، اقدام به صدور اسناد و تحویل ۳۵ هزار و ۴۰۵ دستگاه به مشتریان کرده که طبق نظر کارشناسان در کاهش روزهای اخیر قیمت خودرو موثر بود.

افزایش تعداد تولید با شیب کم به علت مشکلات قطعه سازان به واسطه تحریم و مشکل نقدینگی، سبب کاهش عرضه به بازار شد و افزایش تقاضای واقعی در روزهای پایانی سال به کمبود خودرو در بازار دامن زد.

با توجه به شرایط بازار خودرو و با دستور مدیرعامل ، ایران خودرو به عنوان تامین کننده اصلی بازار، کارگروه های تخصصی برای تحلیل وضعیت در هفته‌های گذشته تشکیل داد تا قیمت بازار خودروها را به نرخ‌های کف هفته اول بهمن کاهش دهد که به اذعان کارشناسان، این هدف درحال محقق شدن بوده و قیمت بازار آزاد سیر نزولی در پیش گرفته است.

حتما بخوانید :  گزارش ۹ ماه شرکت‌ها کمتر از حد انتظار سرمایه‌گذاران بود

ایران خودرو به منظور دستیابی به این هدف و کاهش و یا تثبیت قیمت‌ها در بازار آزاد، برنامه‌ریزی مجدد و تخصیص منابع حاصل از فروش به قطعه‌سازان برای افزایش توان تولید را در دستور کار قرار داد. این خودروساز به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان واقعی برنامه فروش ۲۰ درصد از تولید روزانه به صورت فوری را به اجرا گذاشت و محدودیت هایی از جمله امکان ثبت نام فقط یک دستگاه خودرو برای هر کد ملی، عدم ثبت نام در ۱۸ ماه گذشته برای محصولات ایران خودرو و حداقل سن ۱۸ سال را اعمال کرد.

همچنین در طرح‌های فروش فوری روزانه کاهش اختصاص خودرو به مشتریانی که در گذشته بیش از یک ثبت نام داشته‌اند و عدم تخصیص خودرو به مشتریان حقوقی به عنوان عوامل محدود کننده در نظر گرفته شد. این شرکت پیش‌بینی کرد با افزایش عرضه و تحویل خودروها در فروش فوری، کاهش قیمت در بازار ادامه داشته و شرایط مطلوب‌تری برای تامین نیاز از سوی مشتریان واقعی و نهایی فراهم شود.

منبع: ایکوپرس

خبر انتخاب شده برای شما

با ترخیص قطعات باقی‌مانده قبلی از محصولات رنو از گمرک، امکان تولید حدود ۳ هزار دستگاه رنو ساندرو و پارس تندر در پارس خودرو فراهم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.