تاریخ: ۱۴:۲۲ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۸

2067, 
شایعه همکاری خپارس با خودروساز روسی اقبال را به سمت خودرویی‌ها کشاندReviewed by رادیو سهام on Mar 9Rating: 5.0شایعه همکاری خپارس با خودروساز روسی اقبال را به سمت خودرویی‌ها کشاندشایعه همکاری خپارس با خودروساز روسی اقبال را به سمت خودرویی‌ها کشاند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاملات امروز بازار سرمایه متعادل دنبال شد و در جریان آن پس از اتمام ساعت معاملات شاخص کل بورس اوراق بهادار ۱۸۰ واحد افزایش یافت.

به گزارش رادیو سهام به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، در بازار سرمایه امروز بورس و فرابورس بر خلاف جهت یکدیگر حرکت کردند شاخص کل بورس اوراق بهادار با ۱۸۰ واحد افزایش به رقم ۱۶۰ هزار و ۷ واحد رسید در صورتی‌که در فرابورس شاهد کاهش ۱۳ واحدی شاخص کل و ایستادن رقم آن بر روی ۲۰۵۰ واحد بودیم.

مجموع ارزش معاملات امروز در دو بازار به ۱۲۸۱ میلیارد تومان رسید.

“مبین” و “وبملت” دو تاثیرگذار اصلی بر شاخص بورس و افزاینده آن و “مارون” و “هرمز” دو نماد موثر بر شاخص فرابورس و کاهنده آن بودند.

شایعه همکاری خپارس با خودروساز روسی

شایعه‌ای مبنی بر مذاکرات سومین خودروساز کشور با یک شرکت خودرویی روسی برای تولید “لادا” در ایران سبب شد تا تقاضا برای خرید سهم خپارس افزایش پیدا کند بر اساس شایعات تایید نشده‌ای پارس خودرو با یک تولیدکننده بزرگ روسی برای ساخت خودرو “لادا” در ایران مذاکره کرده است. این خبر سبب شد تا با افزایش تقاضا “خپارس” تا بیشترین حد مجاز روزانه افزایش قیمت پیدا کند و جو مثبت پیش آمده در آن به کل گروه تسری یابد.

حتما بخوانید :  درآمد فولاد هرمزگان به سه هزار و 700 میلیارد تومان رسید

نتیجه عکس صلح تجاری چین و آمریکا در بازارهای جهانی

مدت‌ها بود که بازارهای مالی دنیا بر پایه مذاکرات میان دو قدرت بزرگ جهان یعنی چین و آمریکا حرکت می‌کردند و هر تصمیم آن‌ها می ‌توانست نتیجه مثبت یا منفی بر بازارها داشته باشد حال پس از خبرهای خوب و تبدیل شدن جنگ تجاری به صلح تجاری بازارها واکنشی خلاف آنچه تصور می‌شد در پیش گرفته اند. کامودیتی در هفته گذشته به صورت کلی تغییر جهت داده‌اند و در مدار منفی حرکت می‌کنند.

آلومینیوم طی هفته گذشته با افت ملموس در بازارهای جهانی همراه بود و از ۱۸۹۸ دلار به ۱۸۴۶ دلار در هر تن رسید؛موجودی انبارهای LME برای آلومینیوم ۰٫۹ درصد کاهش داشت.

اما در بازار داخل عرضه آلومینیوم در بورس کالا طی هفته گذشته با ۲۹ درصد افزایش قیمت همراه بود.

هفته گذشته برای مس نیز بازار جذابی وجود نداشت و قیمت آن از ۶۵۷۰ دلار به ۶۳۹۸ دلار نزول پیدا کرد؛موجودی انبارهای LME برای مس ۷٫۴ درصد کاهش را نشان می‌داد.

در بازار داخل عرضه مفتول مس در بورس کالا طی هفته گذشته با افزایش تقاضا نسبت به عرضه همراه بود که مهم‌ترین دلیل آن نزدیکی به پایان سال و تلاش تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه مورد نیاز سال جدید است.

حتما بخوانید :  شناسایی سود خالص 71 تومانی برای هر سهم "خدیزل"

روی نیز مانند سایر فلزات هفته خوبی را سپری نکرد و از ۲۷۹۳ دلار به ۲۷۰۴ دلار در هر تن کاهش قیمت پیدا کرد؛ موجودی انبارهای بورس فلزات لندن برای این فلز کاهش ۷٫۲ درصدی را نشان می‌داد.

خبر مثبت برای این فلز در بازار داخلی بر طرف شدن مشکلات صادرات برای فروش خارجی این فلز بود؛آمار گمرک نشان از افزایش صادرات روی طی روزهای ابتدایی اسفند داشت.

گردش پول در گروه محصولات غذایی

طی هفته‌های اخیر شاهد بودیم گروه‌های کوچک‌تر بازار به دلایل مختلف مورد توجه بازار قرار می‌گرفتند پس از توجهاتی که به گروه قندوشکر، انبوه‌سازی و زراعت شد حالا نوبت به محصولات غذایی رسید و امروز تقاضا در آن‌ها افزایش یافت.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.