تاریخ: ۱۶:۲۹ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۱

2067, 
بازدهی سهام شرکت های فولادی به 145 درصد رسیدReviewed by رادیو سهام on Mar 12Rating: 5.0بازدهی سهام شرکت های فولادی به 145 درصد رسید بازدهی سهام شرکت های فولادی به 145 درصد رسید
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت‌های فولادی در سال جاری به طور متوسط ۱۴۵ درصد بازدهی قیمتی داشته‌اند که ذوب آهن اصفهان با بازدهی ۲۲۷ درصدی بیشترین میزان بازدهی قیمتی را رقم زده است.

به گزارش رادیو سهام، گروه کامودیتی‌ها در بازار جهانی تحت تاثیر تنش‌های تجاری چین و آمریکا اوضاع خوبی نداشته و همواره تحت تاثیر این تنش‌ها بازار رکودی را تجربه کرده است. سال ۲۰۱۸ اقتصاد جهانی و بازار فلزات و کامودیت‌ها همراه با کسادی و رکود بوده است. اما با نزدیک شدن به انتهای سال ۲۰۱۸ و کاهش تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا و کاهش تعرفه‌های تجاری، خوش‌بینی به رونق اقتصادی و افزایش تقاضا موجب شده است قیمت‌ها روند صعودی را طی کنند. رشد قیمتی محصولات فلزی در بازار جهانی موجب رشد قیمتی محصولات فلزی در بازار داخل شده است. علاوه بر کاهش تنش تجاری بین چین و امریکا، در سال جاری شاهد افزایش قیمت دلار به دلیل شکل‌گیری تحریم‌ها بوده‌ایم. افزایش قیمت دلار و اثرات تحریمی اثرات متفاوتی را بر شرکت‌های بورسی گذاشته است اما اثر غالب بر شرکت‌های بورسی افزایش نرخ فروش محصولات و افزایش ارزش دارایی شرکت‌ها به تبع از افزایش سطح عمومی قیمت‌ها و افزایش ارزش کالاهای صادراتی بوده است. همسو با رشد در بازار داخلی به تبع از افزایش قیمت ارزهای خارجی و به طور خاص، دلار، شرکت‌های فولادی نیز از این رشد بی‌بهره نبوده و رشد قابل توجهی را برجای گذاشتند. چرا که علاوه بر اثرات دلاری، اثرات قیمتی بازار جهانی نیز اثرات مثبتی را بر این بازار داشته است.

حتما بخوانید :  شناسایی سود خالص 71 تومانی برای هر سهم "خدیزل"

به طور میانگین ۱۰ شرکت فولادی (فولاد، ذوب، فخوز، فخاس، کاوه، هرمز، ارفع، فولاژ، فولای و فجر) طی بازه زمانی یک سال جاری ۱۴۵ درصد بازدهی قیمتی داشته‌اند. در میان ۱۰ شرکت مورد بررسی شرکت ذوب آن اصفهان، با رشد ۲۲۸ درصد بیشترین بازدهی قیمتی را به ثبت رساند. قیمت این سهم در اولین روز معاملاتی سال جاری(۵ فروردین) با قیمت پایانی ۸۳۷ ریال بسته شده است و تا پایان سال با رشد ۲۲۸ درصدی، در ۲۰ اسفند (یکشنبه) در قیمت ۱٫۴۷۹ ریال بسته شده است. بنابراین با این میزان از رشد بیشترین بازدهی قیمتی را در بین فولادی‌ها داشته است. اما فولاد امیر کبیر کاشان (فجر) با رشد ۸۹ درصدی کمترین میزان رشد را داشته است.

بازدهی سهام شرکت های فولادی به 145 درصد رسید

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.