در گفتگو با نایب‌ رییس کمیسیون عمران مجلس:

2680, 2224, 
آينده بازار مسكن در سال ٩٨ چه مي شود؟Reviewed by راديو سهام on Mar 19Rating: 5.0آينده بازار مسكن در سال ٩٨ چه مي شود؟آينده بازار مسكن در سال ٩٨ چه مي شود؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سید حسن علوی گفت: به بیش از پنج میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز است که ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی می‌تواند بخش کوچکی از نیاز اقشار آسیب‌پذیر جامعه به واحدهای مسکونی ۶۰ تا ۷۰ متری را تامین کند، به همین جهت اگر دولت نتواند این پروژه را اجرایی کند، قیمت مسکن نه‌تنها پایین نخواهد آمد، بلکه در مناطقی با افزایش قیمت نیز مواجه خواهیم شد.

با توجه به نوسانات اخیر آیا قیمت مسکن در سال ۹۸ افزایش پیدا می‌کند؟

به گزارش رادیو سهام، سیداحسن علوی، نایب‌رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مسکن تابع پارامترهایی است که این پارامترها قابل پیش‌بینی نیستند، گفت: علاوه بر توصیه‌ها و تحکم قانون اساسی مبنی بر ضرورت تامین نیاز مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه از سوی دولتمردان، دولت دوازدهم متعهد شده است که در سال آینده ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار خود داشته باشد، اما متاسفانه روند کار نشان‌دهنده این موضوع است که اجرای این طرح در سال آینده موفقیت‌آمیز نخواهد بود و به ثمر نخواهد نشست.

حتما بخوانید :  سر بازنشستگان تأمین اجتماعی بی‌کلاه ماند

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس تصریح کرد: چنانچه دولت نتواند طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در سال ۹۸ اجرایی کند و قشر آسیب‌پذیر جامعه همچنان بدون سرپناه باشند، بدون شک اگر قیمت مسکن افزایش هم پیدا نکند، بازار مسکن با رکود سنگینی مواجه خواهد شد و قیمت مسکن در سال ۹۸ ثابت باقی خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: اگر دولت در سال آینده ضعف از خود در این بخش نشان دهد و بانک مرکزی و بانک‌های عامل در اجرای این پروژه با دولت همکاری نداشته باشند، بی‌تردید با بحران کمبود مسکن مواجه خواهیم شد، زیرا به بیش از پنج میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز است که ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی می‌تواند بخش کوچکی از نیاز اقشار آسیب‌پذیر جامعه به واحدهای مسکونی ۶۰ تا ۷۰ متری را تامین کند، به همین جهت اگر دولت نتواند این پروژه را اجرایی کند، قیمت مسکن نه‌تنها پایین نخواهد آمد، بلکه در مناطقی با افزایش قیمت نیز مواجه خواهیم شد.

نایب‌ رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه دولت به تعهد خود جامعه عمل بوشاند و بتواند ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه بسازد، باعث رونقی در بازار مسکن خواهد شد و قیمت مسکن را تا حدودی متعادل خواهد کرد و حجم عرضه و تقاضا را به سمت متعادل شدن پیش خواهد برد.

حتما بخوانید :  یارانه نقدی خردادماه امشب واریز می شود

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

شروع هفته‌ای آرام در بازار ارز
در حالی که رییس کل بانک مرکزی درباره روند بازار ارز امروز شنبه ۲۵ خرداد ماه را مثل چند روز گذشته پیش‌بینی کرده بود، اما برخی از منابع خبری قیمت دلار را در میانه کانال ۱۳ هزار تومان اعلام کرده‌اند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.