تاریخ: ۱۰:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۱/۰۵

2067, 
رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بورس در سال ۹۷Reviewed by رادیو سهام on Mar 25Rating: 5.0رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بورس در سال ۹۷رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بورس در سال ۹۷
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 3٫۰۰ out of 5)
Loading...

ارزش معاملات بورس تهران در سالی که گذشت ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از تسنیم، در سالی که گذشت تعداد بیش از ۵۲۰ میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزش بیش از ۱۶۰ هزار میلیارد تومان در بیش از ۳۳ میلیون دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۹۸، ۱۵۰ و ۱۱۶ درصد افزایش را نسبت به سال ۹۶ تجربه کرد.

این درحالی است که تعداد ۵۸۸۸ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران نیز به ارزش کل  ۶۲۲۸۷ میلیارد ریال در سال ۹۷ مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۲۰۳ و ۲۱۱ درصد افزایش همراه شد.

در بازار بدهی هم که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۱۳۷ میلیون برگه اوراق مشارکت به ارزش کل ۱۳۵۹۴۰ میلیارد ریال در این مدت معامله شد که به ترتیب  ۶۶ و ۶۳ درصد افزایش نسبت به سال ۹۶ داشته است.

همچنین در بازار مشتقه، تعداد ۳۴۴۸ میلیون قرارداد به ارزش ۵۳۸ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۶۷ و ۱۰ درصد همراه شد.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "کسعدی"

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس نیزدر پایان معاملات سال ۹۷، با ۹۶۲۹۰ واحد افزایش نسبت به سال ۹۶، به رقم ۱۷۸۶۵۹ واحد رسید که ۸۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

شاخص بازار اول هم در سال گذشته با ۶۸۱۲۴ واحد افزایش به رقم ۱۳۳۸۶۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۰۶۴۸۷ واحد افزایش به عدد ۳۴۵۱۶۲ واحد رسیدند که به ترتیب با ۹۷ و ۶۷ درصد افزایش مواجه شدند.

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.