تاریخ: ۱۲:۴۳ :: ۱۳۹۸/۰۱/۰۵

2067, 
عوامل تاثیر گذار بر سودهی بیشتر گروه کانی های فلزی در بورسReviewed by رادیو سهام on Mar 25Rating: 5.0عوامل تاثیر گذار بر سودهی بیشتر گروه کانی های فلزی در بورسعوامل تاثیر گذار بر سودهی بیشتر گروه کانی های فلزی در بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

کانی های فلزی حدود ۹ درصد از ارزش بازار سرمایه را ازآن خود کرده است.

به گزارش رادیو سهام، شاخص بورس در ابتدایی سال با مقدار ۲۰،۶۷۱ شروع و در انتهای سال با مقدار ۵۷،۴۶۴٫۵بسته شد.

بازدهی فوق العاده ۱۷۷ درصد در طول سال را محقق نموده است .افزایش قیمت ۱۱۰ درصدی چادر ملو ۱۴۰ درصدی گلگهر ۹۰ درصدی صبانور بدونه تاثیر تقسیم سود بر بازدهی شرکت های مذکور
عوامل تاثیر گذار افزایش قیمت جهانی فلزات اساسی مانند فولاد ،روی،آلومنیوم و منگنز بعد از رکود دو ساله که دربخش تقاضای جهانی بود .

افزایش قیمت ارزهای جهانی نسبت به پول ملی باعث افزایش درآمد ریالی شرکت های که در حوزه استخراج کانی های فلزی فعال می باشند.

رکود و رونق این صنعت در گرو رکود و رونق فلزات اساسی می باشد تقریبا تمام منابع تهدید و قوت موجود در بخش فلزات اساسی این شرکت را متاثر قرار می دهد . جنگ تعرفه بین امریکا و چین و همچنین کاهش رشد جهانی که منجر به کمبود تقاضا فولاد و مس (مخصوصا بخش صنایع خودرو و ساختمان در چین )می شود به شدت آینده صنایع را تحت تاثیر قرار می دهد .

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"

در بخش داخلی اثر تحریم ها و موانع موجود در بخش صادرات صنایع پایین دستی مربوطه ،همچنین مشکل مربوط به واردات تجهیزات (با افزایش حق انتفاع )در این بخش ،بالا بودن نقطه سربه سری این بخش را تهدید می کند و همچنین سیاست دوگانه ایمیدرو که عمدتا منجر به کاهش سود شرکت فعال در این صنعت شده است.

امید می رود در سال جدید مشکلات دستوری بودن قیمت ها در بورس کالا کاهش پیدا کند و اختلاف قیمت بین بازارهای داخلی و صادراتی کاهش پیدا کند بومی سازی بیشتر صنایع فولادی و افزایش ارزش افزوده در بخش استخراج از طرفی با رونق بازار مسکن و خودرو متعاقبا در ادامه آن زنجیره کامل صنایع مرتبط رونق پیدا کنند.

عوامل تاثیر گذار بر سودهی بیشتر گروه کانی های فلزی در بورس

منبع: معدن۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.