تاریخ: ۱۲:۵۶ :: ۱۳۹۸/۰۱/۱۹

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات گفت: بازار سرمایه، بهترین پتانسیل را برای سرمایه‌گذاری در سال ٩٨ دارد. بازار سرمایه، بهترین گزینه سرمایه‌گذاری در سال ٩٨

به گزارش رادیو سهام، بهروز خدارحمی با اشاره به تورم مورد انتظار و تلاش برای حفظ ارزش پول از سوی سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: بازار سرمایه از جمله حوزه‌های جذابی است که از ظرفیت مناسبی برخوردار بوده و هنوز اشباع نشده است.

وی رشد چشمگیر و گاهاً فراتر از ارزش ذاتی در بخش‌هایی از جمله مسکن، خودرو، ارز و طلا را نشانه اشباع و رکود در این بازارها و کاهش گرایش برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها در سال ٩٨ دانست و گفت: تنها گزینه‌ در فضای فعلی اقتصادی کشور که همچنان شرایط رشد متناسب نسبت به تورم و کاهش ارزش پول برای آن متصور است، بازار سرمایه است و به نظر می‌رسد در سال جاری از پتانسیل خوبی برای رشد برخوردار باشد.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در ادامه ابراز کرد: این بدان معنی نیست که تمامی نمادهای حاضر در بورس شامل این موضوع خواهند شد. به‌طور مسلم برخی صنایع برای سرمایه‌گذاری ارزنده‌تر هستند و انتخاب و سرمایه‌گذاری در آن‌ها به هوشمندی نیاز دارد.

خدارحمی تصریح کرد: برای کسانی که بخواهند سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری داشته باشند، طبیعتاً اوراق با درآمد ثابت یا حتی بازار پول ممکن است جایگزین خوبی باشد. ولی برای کسانی که بخواهند حرفه‌ای‌تر عمل کنند، بازار سرمایه بهترین پتانسیل را دارد؛ یعنی کمی ریسک را پذیرفته و بازدهی بیشتری را نسبت به سایر بازارها داشته باشند.

حتما بخوانید :  چرایی رشد هیجانی بورس | ورود پول‌های تازه به بازار سهام

وی در تشریح دلایل جهش‌های بالا در شاخص بورس در هفته آخر سال ٩٧ و چند روز کاری ابتدای سال ٩٨ نیز گفت: یکی از این دلایل، چشم‌اندازی است که نسبت به آینده بازار سرمایه وجود دارد. قیمت برخی سهم‌ها نسبت به کالاهایی که نیاز مصرفی روزانه مردم هستند، ارزنده‌تر شده است.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در ادامه با بیان اینکه این موضوع تنها شامل شرکت‌های خرد و کوچک نیست و شرکت‌های بزرگ و حتی بانک‌ها را نیز دربر می‌گیرد، افزود: برخی بانک‌ها سهم ١٠٠ تومانی یا بیشتر دارند و این نشان‌دهنده ارزنده بودن این حوزه است.  اما نکته‌ای که نباید در خصوص ایام عید فراموش کرد این است که عمق معاملات کم بوده و شاید نتوان شتاب آن را با همین روند در آینده دید.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.