تاریخ: ۱۲:۵۱ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در سال ۹۷ مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان سود کسب نموده است. سود حاصل شده در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از بااقتصاد، شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در زمینه سرمایه گذاری و خرید . فروش سهام فعالیت دارد. این شرکت از فعالیت خرید و فروش سهام در سال ۹۷ مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۶۵ میلون تومان سود کسب کرده است. مقایسه سود حاصل از واگذاری سهام سرمایه گذاری صنعت بیمه در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد سود حاصل از واگذاری سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه کاهش یافته است. سود حاصل از واگذاری سهام وبیمه در سال ۹۶ ملغ ۳۶ میلیارد تومان بوده است که با کاهش ۶۲ درصدی (معادل۲۲ میلیارد و ۵۶۸ میلیون تومان) به ۱۳ میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان در سال ۹۷ رسیده است.

سود حاصل از واگذاری سهام ماهانه وبیمه

بررسی سود حاصل از واگذاری سهام وبیمه در سال ۹۷ نشان می‌دهد جز در ماهه‌ای خرداد، آبان و اسفند معاملات انجام شده مثبت بوده و به طور میانگین هر ماه یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان سودآوری حاصل شده است. بیشترین میزان سود حاصل از واگذاری سهام وبیمه در مرداد ماه با مبلغ سه میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان روی داده است و بیشترین زیان با مبلغ ۷۹۰ میلیون تومان، که بخش اعظم آن مربوط به اسفندماه که از محل واگذاری سهم کاربراتور ایران می‌باشد.

حتما بخوانید :  رضایت فعالان از سودهای قطعی | بورس پرسودترین بازار است

نکته مهم در رابطه با تفاوت سودآوری وبیمه از محل واگذاری سهام طی سال ۹۷ و ۹۶ توزیع سودآوری طی ماه‌ها می‌باشد. در سال ۹۷ همواره معاملات ماهانه سودآوری داشته و مثبت بوده است اما در سال ۹۶ توزیع سودآوری نرمال نبوده است به طوری که به جز اردیبهشت ۹۶ در باقی ماه‌ها سود حاصل از واگذاری سهام بسیار پایین و سا یا صفر بوده است و در چهار ماه شرکت از محل واگذاری سهام زیان دیده است. مهمترین واگذاری سهام در ۹۷ که موجب سودآوری شرکت شده است، مربوط به واگذاری سهام املاک مستغلات می‌باشد. وبیمه از محل واگذاری سهام املاک مستغلات در سال ۹۶ مبلغ ۲۹ میلیارد تومان سود کسب نموده است.

سود وبیمه در سال 97 کاهش 60 درصدی را تجربه کرد

خبر انتخاب شده برای شما

تکرار سیگنال 10 درصدی «شپدیس» به معامله‌گران بورس
سهام پتروشیمی پردیس با رشد قیمت ۱۰ درصدی در معاملات امروز به سطح ۱۶۰۰ تومان نزدیک شد. عملکرد نیمه نخست سال مالی منتهی به شهریور ۹۸ این شرکت بازار را غافلگیر کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.