تاریخ: ۱۳:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت مبین وان کیش که در بازار سهام با نماد «اوان» شناخته می‌شود، موفق به کسب موافقت حسابرس به منظور افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی شد. «اوان» یک گام دیگر به افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی نزدیک‌تر شد

به گزارش رادیو سهام، صبح امروز خبر تایید افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت مبین وان کیش بر روی تار نمای کدال درج شد. بر این اساس «اوان» می‌تواند در صورت موافقت سازمان بورس و دریافت مجوز مقتضی از سوی این سازمان، سرمایه خود را از مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به ۳۰ میلیارد تومان افزایش دهد. این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور سرمایه گذاری در طرح های پیشنهادی آتی به منظور ایجاد توسعه درآمدی در حوزه های جاری فعالیت شرکت و ورود به بازارهای نو ظهورتدوین شده است.

گزارش توجیهی این شرکت به منظور اجرای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۶۱ اصلاحیه قانون تجارت و بر اساس مفروضاتی مشتمل بر مفروضات ذهنی درباره رویدادهای آتی و اقدامات مدیریت تهیه شده است که انتظار نمی رود لزوما به وقوع بپیوندد. در نتیجه ، به استفاده کنندگان توجه داده می شود که این گزارش توجیهی ممکن است برای هدفه‌ایی جز هدف توصیف شده در بالا مناسب نباشد .

حتما بخوانید :  بازار پایه فرابورس چشم انتظار یک تصمیم

مطابق با آنچه که در گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت آمده است

با توجه به سیاست های کلان شرکت، افزایش کسب درآمد و توانایی انجام امور جاری، افزایش توان مالی شرکت و دستیابی به جایگاه مناسب در مقایسه با شرکتهای مشابه جهت رقابت و توسعه عملیات، تحکیم وضعیت مالی شرکت و ایجاد شرایط لازم جهت سرمایه گذاری و توسعه فعالیت ها و اصلاح ساختار سرمایه را می توان از اهداف افزایش سرمایه نام برد که با عنایت به حجم بالای مطالبات سهامداران شرکت (بخشی از محل سود تقسیم شده در مجمع عمومی مورخ ۱۳۹۷به ازازی هر سهم ۸۰ تومان و ما بقی از طریق اخذ مطالبات) قابل دست یابی خواهد بود.

بر اساس آنچه که شرکت اعلام کرده است، افزایش سرمایه از این محل مانع از خروج وجه نقد از شرکت خواهد شد. این مهم با توجه به پیش بینی های شرکت در خصوص رشد درآمدهای آتی، افزایش سرمایه شرکت به منظور تامین سرمایه در گردش مطلوب و فراهم نمودن امکان توسعه فعالیتهای فعلی و آتی، ضروری است.

مطابق با آنچه که شرکت در گزارش توجیهی قید کرده است: «با توجه به ترازنامه پیش بینی شده طی سنوات مالی آتی، مقایسه نسبت های مالی مالکانه و اهرمی شرکت در دو حالت انجام و عدم انجام افزایش سرمایه، نشان از بهبود ساختار مالی شرکت در حالت انجام افزایش سرمایه دارد.»

حتما بخوانید :  ثبت افزایش سرمایه ۶ میلیارد تومانی «دتهران»

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.