تاریخ: ۱۳:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۰

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۸۳۲ واحدی به رقم ۱۹۰ هزار و ۴۲۵ واحد رسید. رشد 1832 واحدی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

به گزارش رادیو سهام، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۸۳۲ واحدی به رقم ۱۹۰ هزار و ۴۲۵ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هموزن ۴۳۷ واحد رشد کرده و به رقم ۳۷ هزار و ۱۸۱ واحد رسید.

امروز ارزش روز بازار به ۷۲۸ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بورسی بیش از ۳۰ میلیارد برگه بهادار اوراق  حق‌تقدم و سهام در قالب ۲۵۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۶۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

بازار بورس امروز یک روز پس از اقدام بی‌سابقه رئیس‌جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریست‌های خود بی‌توجه به این اقدامات راه خود را پیش گرفته و اتفاقاً اکثر شاخص‌های بورس سبزپوش شدند که نشان از رشد بازار دارد.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۵۲۸ واحد رشد کرده و به رقم ۵۹ هزار و ۹۱۵ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هموزن  ۳۰۵ واحد رشد کرده و به رقم ۲۵ هزار و ۹۵۲ واحد رسید.

حتما بخوانید :  بازار پایه فرابورس چشم انتظار یک تصمیم

شاخص آزاد شناور با افزایش ۱۹۵۷ واحد به رقم ۲۱۴ هزار و ۳۴۶ واحد رسید. شاخص بازار اول با افزایش ۱۲۴۲ واحد به رقم ۱۴۱ هزار و ۸۲۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با تقویت ۴ هزار و ۱۵۱ واحد به رقم ۳۷۱ هزار و ۹۲۵ واحد رسید.

امروز نمادهای اخابر، فولاد، همراه، رمپنا، فملی، فارس، شبندر، در تقویت شاخص بورس بیشتری اثر را داشته‌اند و نمادهای پربیننده بورسی مربوط به شرکت‌های بانک ملت، ایران‌خودرو، سایپا، ماشین‌سازی اراک، فولاد مبارکه اصفهان، بانک پاسارگاد، پتروشیمی شازند بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل ۱۷ واحد تقویت شده و به رقم ۲ هزار و ۴۳۰ واحد رسید.

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به ۱۴۲ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله‌گران فرابورسی بیش از ۹۶۰ میلیون برگه بهادار اوراق و حق تقدم در قالب ۱۳۸ هزار نوبت معامله به ارزش ۴۴۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز عمده نمادهای فرابورسی در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بوده که می‌توان به نمادهای مارون، سرچشمه، شاوان، بزاگرس، زاگرس، بپاس، تاپ‌کیش، اشاره کرد.

همچنین نمادهای پربیننده فرابورسی شامل شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، کشت و دامداری فکا، پتروشیمی زاگرس، گروه صنایع کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، کشت و صنعت دشت خرمدره بوده‌اند.

حتما بخوانید :  رشد قیمت در «ساراب» ناشی از افزایش تقاضا

امروز همچنین با پیام ناظر بازار برخی از نمادها مانند سیمان شمال یک، به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد. همچنین نمادهایی مانند والور، ثنوسا یک، به علت افشاگری اطلاعات با اهمیت گروه ب متوقف شدند.

همچنین در نماد معاملاتی قهکمت یک به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت و وقفه در نماد معاملاتی کسعدی یک به علت تغییر بیش از یک درصدی قیمت وقفه ایجاد شد.

همچنین برخی از نمادها مانند سیمان خوزستان، کشتیرانی خزر و نماد سفانوح با توجه به اعلام مهلت پذیره‌نویسی و بدون نوسانات قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله شدند.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.