بررسی عملکرد شرکت‌های روغنی در زمستان 97
تاریخ: ۱۱:۲۷ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۱

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بررسی و مقایسه درآمد شرکت‌های روغنی از گروه غذایی نشان می‌دهد غمارگ با درامد ۲۶۵ میلیارد تومان بیشترین افزایش درآمد را در سه ماه پایانی سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل ساخته است. همچنین غبشهر با درآمد ۵۸۷ میلیارد تومانی بیشترین درآمد را نسبت به غمارگ و بهپاک داشته است.

به گزارش رادیو سهام، مقایسه عملکرد سه غمارگ (شرکت مارگارین)، غبشهر (صنعتی بهشهر) و بهپاک (صنعتی بهپاک) در دوره مالی سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ نشان می‌دهد شرکت صنعتی بهشهر با درآمد ۵۸۷ میلیارد تومانی بیشترین میزان درآمد را به خود اختصاص داده است. و شرکت‌های مارگارین و صنعتی بهپاک به ترتیب با درامدهای ۲۶۵ میلیارد تومانی و ۲۶۳ میلیارد تومانی در جایگاه بعدی قرار دارند.

مقایسه عملکرد شرکت‌ها در سه ماه منتهی به اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد درآمد شرکت صنعتی بهشهر در ۱۰ میلیارد تومان کاهش یافته است. شرکت صنعتی بهشهر در سال ۹۶ محصولاتی همچون روغن نباتی صادراتی و محصول نیمه ساخته در سبد تولیدی و فروش خود داشته ولی در سال ۹۷ تنها روغن نباتی آزاد در سبد فروش شرکت قرار گرفت بنابراین با وجود افزایش نرخ فروش روغن نباتی آزاد در سال ۹۷ درآمد شرکت کاهش یافته است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 63 نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

درآمد شرکت صنعتی بهپاک و مارگارین در سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی بوده است اما افزایش درامد مارگارین در مدت مشابه محسوس بوده است. به طوری که درآمد غمارگ رشد ۳۸ درصدی داشته است. این امر در حالی رخ داده است که تعداد فروش غمارگ در سه ماه منتهی به اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل هزار و ۶۰۰ تنی داشته است اما به دلیل افزایش ۴۶درصدی نرخ فروش روغن نباتی در سه ماه پایانی سال ۹۷ موجب افزایش چشمگیر درآمد مارگارین شده است.

درآمد غمارگ 38 درصد افزایش یافت

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.