تاریخ: ۱۳:۵۸ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۱

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بررسی عملکرد گروه سیمانی در سال ۹۷ نشان می‌دهد سخزر با افزایش درآمد ۵۰ درصدی بیشترین درصد افزایش درآمد را داشته است و ستران با افزایش ۷۳ میلیارد تومانی درامد بیشترین میزان افزایش درآمد را در سال ۹۷ داشته است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از پایگاه خبری بااقتصاد، سیمانی‌ها در سال ۹۷ افزایش نرخ فروش قابل توجهی را داشته‌اند. در سال ۹۷ به دلیل افزایش تنش‌های اقتصادی و تجاری سطح عمومی قیمت‌ها افزایش یافت و این افزایش قیمت به گروه ساختمانی و مصالح ساختمانی و آهن‌آلات رسید که این امر از دو جهت گروه ساخت و ساز و ساختمان را تحت تاثیر قرار داده است. در بخش اول افزایش سطح عمومی قیمت‌ها موجب بالا رفتن هزینه ساخت و در نتیجه بالا رفتن قیمت ساختمان و هزینه پروژه‌های عمرانی گردید. که در بخش دوم افزایش سطح عمومی قیمت‌ها موجب کاهش تقاضا شده است که به طور کلی همه عوامل موجب کاهش ساخت و ساز و کاهش تقاضای گروه سیمانی شده است. اما چشم‌انداز سیمانی‌ها در کسب بازار کشورهای منطقه همچون سوریه، افغانستان، سوریه و عراق کمی چشم‌انداز این گروه را خوش‌بینانه نمود.

بنابراین با توجه به شرایط موجود، بررسی و مقایسه درآمد سیمانی‌ها در سال ۹۷ نشان می‌دهد، سیمان تهران با ۳۲۸ میلیارد تومان بیشترین درآمد را در میان سیمانی‌ها داشته است و سیمان کردستان با فروش ۳۹ میلیارد تومانی کمترین میزان درآمد را در سال ۹۷ داشته است. به جز دو شرکت سیمان سپاهان و سیمان شرق که به دوره مالی منتهی به شهریور ماه داشته‌اند مجموع درآمد شرکت‌های سیمانی در سال ۹۶ مبلغ هزار میلیارد و ۹۸ میلیون تومان بوده است و به طور میانگین هر شرکت در سال ۹۶ مبلغ ۱۵۷ میلیارد تومان درآمد داشته است. اما در سال ۹۷ (با در نظر نگرفتن سیمان سپاهان و شرق) مجموع درآمد شرکت‌های سیمانی نسبت به سال ۹۶ با رشد ۲۳ درصدی به هزار میلیارد و ۳۴۵ میلیون تومان رسیده است. بنابراین با رشد ۲۳ درصدی مجموع درآمد در سال ۹۷، میانگین درآمد ماهانه شرکت‌ها از ۱۵۷ میلیارد تومان در سال ۹۶ به مبلغ ۱۹۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است.

حتما بخوانید :  شوک‌های اقتصادی در بورس تاثیر بلندمدت ندارد

سیمان تهران پردرآمدترین شرکت سیمانی در سال 97

درآمد سخزر ۵۰ درصد افزایش یافت

در همه شرکت‌های سیمانی رشد مبلغ فروش مشاهده می‌شود اما بیشترین درصد افزایش درامد مربوط به سخزر می‌باشد، درآمد این سیمانی از ۶۵ میلیارد تومان در سال ۹۶ به مبلغ ۹۷ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است که نشان می‌دهد درآمد شرکت ۵۰ درصد افزایش یابد. دو برابر شدن فروش سخزر در سال ۹۷ به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات و افزایش مقدار تولید می‌باشد. میانگین نرخ فروش محصولات در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ رشد ۲۲ درصدی داشته است و مقدار فروش سخزر از ۶۳۴ هزار تن در سال ۹۶ به ۷۷۷ هزار تن افزایش یافته است که در مجموع موجب بالا رفتن ۵۰ درصدی درآمد سخزر شده است.

درآمد ستران ۷۳ میلیارد افزایش یافت

شرکت سیمانی تهران با درآمد ۳۲۸ میلیارد تومانی در سال ۹۷ بیشترین درآمد را در این گروه به نام خود ثبت کرد. این شرکت بیشترین میزان از افزایش مبلغ فروش را داشته است. درآمد شرکت از ۲۵۴ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۳۲۸ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین درآمد شرکت در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ رشد ۷۳ میلیارد تومانی داشته است که بیشترین میزان از افزایش مبلغ فروش در گروه سیمانی می‌باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.