تاریخ: ۸:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون گروه توسعه ملی عنوان کرد توجه به مشکلات اصلی و منشا زیان‌دهی شرکت‌ها بسیار مهم است و در صورت عدم توجه به آن افزایش سرمایه تنها پاک کردن صورت مساله آن هم به صورت موقت خواهد بود.

به گزارش رادیو سهام، علیرضا کدیور، معاون گروه توسعه ملی مشکل اصلی شرکت‌های زیان‌ده را قدیمی بودن تکنولوژی و روش‌های تولید آنها ارزیابی کرد و گفت: زیان‌دهی اغلب به واسطه مشکلات مالی شرکت‌ها است، یعنی مشکل اصلی وجود بدهی‌های سنگین بانکی، بدهی به تامین کنندگان و … است که رسیدن به سوددهی شرکت را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر صنایع خودرویی بیش از بقیه صنایع به این واکاوی و تشخیص دلایل زیان‌دهی نیاز دارند، چرا که برخی از شرکت‌های خودرویی طی سال‌های گذشته چندین بار از محل تجدید ارزیابی‌ها افزایش سرمایه داده‌اند، اما همچنان درگیر زیان انباشته بوده و هستند و این زیان همواره نیز در حال افزایش است.

کدیور با اشاره به صنایع نساجی به عنوان صنایع بعدی دارای زیان انباشته تصریح کرد: ساختار مالی نامناسب به عنوان مهمترین عامل و سو مدیریت به عنوان عامل بعدی از مهمترین دلایل زیان‌دهی شرکت‌هاست و مشکلات صنعت در جایگاه آخر قرار دارد.

حتما بخوانید :  آخرین وضعیت افزایش سرمایه‌ها بررسی شد

ساختار نامناسب مالی، دلیل زیان‌دهی صنایع بانکی

این فعال بازار سرمایه دلیل زیان‌دهی بخشی از صنایع بانکی را نیز وجود ساختار مالی نامناسب دانست و یادآور شد: در این میان مشکلات ناشی از اقتصاد کلان کشور به تشدید مشکلات موجود در ساختار نظام بانکی منجر شده است.

این در حالی است که طی چند سال گذشته بانک‌ها اعم از خصوصی یا نیمه دولتی نیز جزو صنایعی بوده‌اند که بارها افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داده اند،اما زیان انباشته آنها به طرز فزآینده‌ای افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت واکاوی دلایل زیان‌دهی بانک‌ها به عنوان یکی از صنایع مهم در بازار سرمایه و اقتصاد کشور گفت: شرکت‌ها باید ضمن استفاده درست از فرصت ایجاد شده و حذف مالیات از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و ایجاد امکان خروج از ماده ۱۴۱، به سمت تغییر در ساختار مالی و به روز رسانی حرکت کننند و با پایان زیان، سودآوری محقق شود.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

رشد بیش از ۳۰۰ درصدی سودسازی «هرمز»
شرکت فولاد هرمزگان جنوب در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ از رشد ۳۳۵ درصدی سود هرسهم خود خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.