تاریخ: ۱۱:۲۸ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد شرکت ذوب آهن در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات، افزایش یافته است. اما در مقدار فروش محصولات کاهش ۳۹ درصدی داشته است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت ذوب آهن اصفهان با تولید و فروش تیرآهن، میلگرد، کلاف، شمش کالایی و فرآورده‌های جانبی و سایر محصولات در سال ۹۷ مبلغ ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد ساخته است. درآمد شرکت نسبت به سال ۹۶ رشد ۶۱ درصدی داشته است. به طور میانگین ذوب آهن اصفهان در هر ماه سال ۹۶ مبلغ ۳۷۲ میلیارد تومان درآمد ساخته است که میانگین درآمد ماهانه شرکت در سال ۹۷ با رشد ۶۱ درصدی به ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است. نرخ گذاری محصولات ذوب اهن براساس نرخ بازار بوده و همچنین بخشی از محصولات شرکت صادراتی می‌باشد که این دو عامل باعث شد در فضایی که نرخ دلار افزایش داشته باشد موجب افزایش درآمد شرکت گردد. به طوری که درآمد ماهانه ذوب آهن از ۲۵۳ میلیارد تومان در فروردین ۹۷ به یک هزار میلیارد تومان در اسفند ۹۷ رسیده است.

تولیدات ذوب آهن اصفهان 23 درصد افزایش یافت

تولید ذوب آهن ۲۳ درصد افزایش یافت

بررسی تولید محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان در سال‌ها ۹۶ و ۹۷ نشان می‌دهد، تولید  میلگرد بیشترین میزان افزایش را داشته است به طوری که تولید میلگرد از ۵۰۸ هزار تن در سال ۹۶ با رشد ۲۰ درصدی به ۶۱۰ هزار تن در سال ۹۷ رسیده است. اما بیشترین درصد رشد تولید محصول به ترتیب مربوط به تولید سایر محصولات و ریل می‌باشد. اما در کنار افزایش تولید مصولات، تولید کلاف و شمش کالایی با روند کاهشی ربرو بوده است. تولید کلاف با کاهش ۲۵ هزار تنی (معادل ۲۷ درصد) و تولید شمش کالایی با کاهش ۸۹ هزار تن (معادل ۱۱ درصد) همراه بوده است. اما در مجموع تولید ذوب آهن در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ رشد پنج هزار تنی (معادل ۰٫۲۳درصد) داشته است.

حتما بخوانید :  شوک‌های اقتصادی در بورس تاثیر بلندمدت ندارد

تولیدات ذوب آهن اصفهان 23 درصد افزایش یافت

فروش ذوب آهن ۳۹ درصد کاهش یافت

مقدار فروش ذوب آهن در سال ۹۷ کاهش چشمگیری داشته است. فروش محصولات شرکت از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال ۹۶ با کاهش یک میلیون ۲۹۰ هزار تن (معادل ۳۹ درصد) در سال ۹۷ به یک میلیون و ۹۹۵ هزار تن در سال ۹۷ رسیده است. به طور کلی به جز میلگرد، ریل و سایر محصولات (نبشی، چهارگوش، ناودانی و …) در تمامی محصولات شاهد کاهش مقدار فروش بوده‌ایم. بیشترین میزان کاهش مربوط به فرآورده‌های جانبی می‌باشد چراکه فروش این محصول در سال ۹۷ به صفر رسیده است.

تولیدات ذوب آهن اصفهان 23 درصد افزایش یافت

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.