تاریخ: ۱۵:۲۸ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

در انتهای سال ۹۷، افزایش سرمایه ۱۷ هزار میلیارد تومانی بانک تجارت موجب از بین رفتن زیان انباشته وتجارت شده است. در کنار این موضوع مثبت شدن تراز درآمدی بانک تجارت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبری خوش‌بینانه‌ای بوده است که در نهایت منجر به اقبال نماد اسن بانک شده است.

به گزارش رادیو سهام، بانک تجارت در گزارش میان دوره‌ای ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۷ زیان انباشته ۱۳ هزار میلیارد تومانی را شناسایی کرده است. زیان انیاشته شناسایی شده نزدیک به سه برابر سرمایه شرکت می‌باشد. شرکت برای از بین بردن زیان انباشته تصمیم به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها گرفت که در نهایت در ۲۸ اسفند ۹۷ تجدید ارزیابی ۱۷ هزار میلیاردی اعمال شده است که منجر به از بین رفتن زیان انباشته شرکت شده است. در روز جاری (دوشنبه، ۲۶ فروردین) نماد بانک تجارت بعد از اعمال افزایش سرمایه بازگشایی شده است و قیمت هر سهم با رشد ۲۹٫۳ درصدی در ۴۵۴ ریال کشف قیمت شده و منجر به تاثیر ۶۰۰ واحدی بر شاخص شده است.

بانک تجارت در عملکرد ۱۲ ماهه خود از محل پرداخت تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است که این میزان از درآمد نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۰۱ درصی داشته است. عملکرد سال ۹۶ شرکت حاکی از آن است که بانک مبلغ شش هزار و ۸۹۷ میلیارد تومان تراز درآمدی منفی داشته است. در واقع هزینه سپرده‌های جذب شده در بانک از درآمد تسهیلات اعطایی پیشی گرفت اما این موضوع در سال ۹۷ به طور چشمگیری تغییر کرده و تراز درآمدی بانک با افزایش محسوس درآمد از منفی شش هزار و ۸۹۷ میلیارد تومان در سال ۹۶ با رشد ۱۲۵ درصدی به یک هزار و ۷۳۳ میلیارد تومان رسیده است.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "کسعدی"

بنابراین با در نظر گرفتن افزایش درآمد بانک در عملکرد ۱۲ ماهه، انتظار می‌رود زیان شرکت به طور محسوسی کاهش یابد. در کنار این موضوع همانطور که بیان شد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های اعمال شده شرایط را برای برطرف کردن زیان انباشته از بین برده است. بنابراین با شرایط بیان شده می‌توان شاهد صورت مالی ۱۲ ماهه خوبی از سوی بانک بود که ارائه صورت مالی خوش بینانه و رفع زیان انباشته و سودده شدن بانک می‌تواند سال خوبی را برای این سهم رقم بزند.

بازگشایی وتجارت و اثرات مثبت آن بر بازار سبز امروز

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.