2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بررسی عملکرد خودروسازان در سال ۹۷ نشان دهنده کاهش ۳۷٫۸ درصدی تولید انواع خودرو است.

به گزارش رادیو سهام، در سالی که گذشت تولید انواع خودرو با افت ۳۷٫۸ درصدی روبرو شد و به رقم ۹۵۵ هزار و ۹۲۳ دستگاه رسید. این در حالی است که میزان تولید خودرو در سال ۹۶ معادل یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۵۶ دستگاه بوده است.

آمارها نشان می‌دهد که تولید انواع خودرو در کشور طی اسفند ۹۷ نیز نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ معادل ۳۷٫۵ درصد افت داشته و به رقم ۸۲ هزار و ۲۲۲ دستگاه رسیده است. بر این اساس، تولید انواع سواری در سال گذشته با کاهش ۳۸٫۲ درصدی معادل ۸۹۱ هزار و ۷۸۶ دستگاه بود و در مورد وانت نیز می‌توان به افت ۳۰ درصدی تولید در این بخش در سال گذشته اشاره کنیم، در نهایت، ۵۰ هزار و ۷۰۷ دستگاه وانت در کشور به تولید رسیده است.

در سال ۹۷ تولید ون ۳۹٫۱ درصد و تولید مینی‌بوس و میدل باس ۱۹٫۹ درصد افزایش داشته اما تولید اتوبوس ۶۸٫۱ درصد و تولید کامیونت، کامیون و کشنده ۴۰٫۱ درصد افت داشته است.

* افت ۴۰ درصدی تولید ایران خودرو

در بررسی وضعیت تولید ایران خودرو در سالی که گذشت باید به افت ۴۰٫۳ درصدی تولید محصولات این گروه صنعتی اشاره کنیم و به طوری که در سال ۹۷ فقط ۴۲۵ هزار و ۸۲۴ دستگاه خودرو در ایران خودرو به تولید رسید.

حتما بخوانید :  سر بازنشستگان تأمین اجتماعی بی‌کلاه ماند

طی اسفند ماه نیز تولیدات این گروه صنعتی معادل ۳۹ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو بود که نسبت به اسفند ۹۶ افت ۳۴٫۱ درصدی را تجربه کرده است. تولید سواری در سال گذشته در ایران خودرو نیز با افت ۴۰٫۷ درصدی به ۴۱۵ هزار و ۴۸۵ دستگاه رسید.

میزان تولید سواری در ایران خودرو طی اسفند ۹۷ نیز معادل ۳۸ هزار و ۵۵۶ دستگاه بود که نسبت به اسفند ۹۶ معادل ۳۴٫۱ درصد کاهش داشته است.

* کاهش ۳۷ درصدی تولید سایپا

بررسی وضعیت تولید گروه صنعتی سایپا در سال ۹۷ نیز نشان دهنده کاهش ۳۷ درصدی تولیدات این مجموعه است به طوری که در سال ۹۷ معادل ۴۲۰ هزار و ۳۲۴ دستگاه انواع خودرو در سایپا به تولید رسید.

تولید این گروه خودروسازی در اسفند پارسال نیز ۳۹ هزار و ۲۳۹ دستگاه بود که نسبت به اسفند ۹۶ معادل ۳۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین تولید سواری در سایپا طی سال ۹۷ به ۳۸۳ هزار و ۴۴۳ دستگاه رسید که افت ۳۷٫۷ درصدی را نسبت به سال ۹۶ تجربه کرده است.

تولید سواری در سایپا طی اسفند ۹۷ نیز به ۳۵ هزار و ۷۷۵ دستگاه رسید که ۳۸ درصد نسبت به اسفند ۹۶ کاهش داشته است.

* افت ۷۵ درصدی تولید تندر۹۰

حتما بخوانید :  قیمت دلار پس از وعده جدید همتی

در مورد تولید تندر ۹۰ در ایران خودرو طی سال گذشته هم باید به افت ۷۵٫۲ درصدی نسبت به سال ۹۶ اشاره کرد. در سالی که گذشت فقط ۱۱ هزار و ۶۴۳ دستگاه تندر ۹۰ در ایران خودرو به تولید رسیده است.

در خصوص تولید محصولات رنو در پارس خودرو نیز می‌توان به افت ۶۴ درصدی تولیدات این بخش در سال گذشته اشاره کنیم. فقط ۳۹ هزار و ۵۱۲ دستگاه محصولات رنو در این شرکت خودروسازی به تولید رسیده است.

در اسفند ۹۷ معادل ۲ هزار و ۵۰۶ دستگاه محصولات رنو در پارس خودرو به تولید رسید که ۷۰٫۱ درصد کاهش نسبت به اسفند ۹۶ را نشان می‌دهد.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

شروع هفته‌ای آرام در بازار ارز
در حالی که رییس کل بانک مرکزی درباره روند بازار ارز امروز شنبه ۲۵ خرداد ماه را مثل چند روز گذشته پیش‌بینی کرده بود، اما برخی از منابع خبری قیمت دلار را در میانه کانال ۱۳ هزار تومان اعلام کرده‌اند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.