تاریخ: ۱۷:۰۹ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۶

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک مدرس دانشگاه در گفت و گو با رادیو اقتصاد، دلایل رشد شاخص را تشریح کرد و گفت: از آنجا که بازار سرمایه ایران کامودیتی محور است، افزایش قیمت ارز و سودآوری شرکت های بورسی، خود را در قیمت سهام منعکس کرده است. شاخص چگونه از مرز ۲۰۰ هزار گذشت؟

به گزارش رادیو سهام به نقل از سنا ، کوروش شمس اظهار داشت: بازار سرمایه و سهامی که در آن معامله می شود، چشم انداز و لبه اقتصادی کشور را نشان می دهد؛ چرا که اغلب شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران، از شرکت های تاثیر گذار و بزرگ کشورند و از صنایع کلیدی و مادر همچون پتروشیمی ، خودروسازی، بانکی، سیمان و غیره در آن حضور دارند.

وی با بیان اینکه  بازار سرمایه کشور همچنین از قیمت های کامودیتی در جهان مانند مواد پایه، فلزی، پتروشیمی، پالایشگاهی، سنگ آهن، مس و غیره متاثر می شود ، تصریح کرد:از سال گذشته تاکنون شاخص بورس به دلائل مختلف از جمله افزایش نرخ دلار و قیمت مواد پایه در بازارهای جهانی رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: مجموعه عوامل مزبور موجب شده شرکت های بزرگ در بورس سودآوری فزآینده ای نسبت به دوره های قبل داشته باشند.

به گفته شمس، شرکت های پتروشیمی، پالایشگاهی، فولادی، سنگ آهنی و بانکی بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص بورس به بیش از ۲۰۰ هزار داشته اند.

این مدرس دانشگاه و کارشناس بازار سرمایه در پایان افزود: بازار سرمایه  با توجه به نوع شرکت های مورد پذیرش و توان سود آوری این بنگاه ها به نظر گزینه ای مناسبی برای سرمایه گذاری است.

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "کسعدی"
برچسب ها: