بررسی عملکرد یک ساله:
تاریخ: ۱۰:۰۸ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

2067, 
افت فروش 40 درصدی در داروسازی زهراویReviewed by رادیو سهام on Apr 16Rating: 5.0افت فروش 40 درصدی در داروسازی زهراویافت فروش 40 درصدی در داروسازی زهراوی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد دزهراوی در سال ۹۷ به دلیل افت تولید و کاهش میانگین نرخ فروش محصولات ۴۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش رادیو سهام، شرکت داروسازی دزهراوی با تولید و فروش محصولاتی همچون آمپول، کپسول مایع، قرص و کپسول در سال ۹۷ مبلغ ۲۰۷میلیارد تومان درآمد داشته است. اما مقایسه درآمد سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد درآمد دزهراوی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته است. بررسی وضعیت تولید، فروش نشان می‌دهد، دلیل کاهش مبلغ فروش، کاهش تعداد تولید و کاهش تعداد فروش می‌باشیم.

تولید محصولات دزهراوی از ۱۱۲۰ میلیون عدد در سال ۹۶ با کاهش ۳۱ درصدی (معادل ۳۴۲ میلیون عدد) به ۷۷۸ میلیون عدد رسیده است. کاهش تعداد تولید موجب شده است تعداد فروش شرکت از ۱۱۲۳ میلیون عدد در سال ۹۶ با کاهش ۳۵ درصدی به ۷۳۱ میلیون عدد در سال ۹۷ برسد. بنابراین کاهش تولید محصولات موجب کاهش تعداد فروش شرکت شده است. همچنین بررسی و مقایسه میانگین نرخ فروش محصولات در سال ۹۷ و ۹۶ نشان می‌دهد میانگین نرخ فروش محصولات در سال ۹۷ کاهش ۶ درصدی داشته است. به این ترتیب به دلیل کاهش در تعداد تولید و تعداد فروش همراه با کاهش در میانگین نرخ فروش محصولات شاهد کاهش ۱۳۴ میلیارد تومانی فروش شرکت می‌باشیم.

حتما بخوانید :  پیش بینی 63 نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

افت فروش 40 درصدی در داروسازی زهراوی

تعداد فروش آمپول و کپسول بیش از ۹۰ درصد کاهش یافت

در میان چهار محصول دزهراوی شاهد افزایش نرخ فروش آمپول و کپسول و شاهد کاهش نرخ فروش کپسول مایع و قرص بوده‌ایم. اما همراه با افزایش نرخ فروش آمپول و کسپول، کاهش محسوس تعداد فروش این محصولات در سال ۹۷ رقم خورده است. به طوری که تعداد فروش آمپول در سال ۹۶ بیش از ۳۰۰ میلیون عدد بوده که در سال ۹۷ با کاهش ۹۷ درصدی به ۹ میلیون عدد رسیده است و تعداد تولید کپسول از ۵۹۶ میلیون عدد در سال ۹۶ با کاهش ۹۲ درصدی به ۴۳ میلیون عدد در سال ۹۷ رسیده است.

تعداد فروش کپسول مایع و قرص افزایش یافت

در دو محصول کپسول مایع و قرص شرایط عکس بوده و برخلاف کاهش نرخ فروش این محصولات افزایش تعداد فروش را مشاهده کرده‌ایم. تعداد فروش کپسول مایع رشد ۱۱۰ درصدی را تجربه کرده است و از تعداد فروش ۲۱۴ میلیون عددی در سال ۹۶ به تعداد فروش ۴۵۱ میلیون عددی در سال ۹۷ رسیده است. تعداد فروش قرص نیز رشد ۱۹ برابری (۱۹۷۲ درصدی) داشته و تعداد فروش قرص از ۱۱ میلیون عدد در سال ۹۶ با ۱۹ برابر شدن تعداد فروش به ۲۲۸ میلیون عدد در سال ۹۷ رسیده است.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"

اما در نهایت برایند افزایش و کاهش در نرخ فروش و تعداد فروش، کاهش درآمد شرکت از محل فروش محصولات بوده است که منشا اصلی کاهش درآمد را می‌توان کاهش در تولید دانست.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.