تاریخ: ۱۳:۳۵ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

2067, 
درآمد و فروش چکاپا در سال مالی 97 بررسی شدReviewed by رادیو سهام on Apr 16Rating: 5.0درآمد و فروش چکاپا در سال مالی 97 بررسی شددرآمد و فروش چکاپا در سال مالی 97 بررسی شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

درآمد چکاپا در اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل افزایش در نرخ فروش محصولات و افزایش در تعداد فروش رشد ۵۰ درصدی داشته است. کاغذ رول سفید بیشترین تاثیر را بر افزایش درآمد چکاپا داشته است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از بااقتصاد، مبلغ فروش گروه صنایع کاغذ پارس در اسفند ۹۷ رشد ۵۱ درصدی داشته است. مبلغ فروش چکاپا از ۲۲ میلیارد تومان در اسفند ۹۶ با رشد ۱۱ میلیارد تومانی به ۳۳ میلیارد و ۴۲۳ میلیون تومان در اسفند ۹۷ رسیده است. تعداد تولید محصولات شرکت از هفت هزار و ۷۹۷ تن در اسفند ۹۶ به پنج هزار و ۳۰۸ تن در اسفند ۹۷ رسیده است. در واقع تعداد تولید محصولات شرکت کاهش ۳۱ درصدی داشته است. میانگین نرخ فروش محصولات شرکت در اسفند ۹۷ رشد ۱۲۲ درصدی را تجربه کرده است و توانسته کاهش تعداد فروش را جبران نماید.

براساس برآورد شرکت از درآمد سال مالی منتهی به آبان ۹۸، شرکت باید به طور میانگین ۲۶ میلیارد توامان فروش داشته باشد که فروش ۳۳ میلیاردی در اسفند ۹۷ نشان از فروش شرکت حتی بالاتر از میزان برآوردی دارد. بررسی مبلغ فروش چکاپا در دوره ۴ ماهه منتهی به اسفند ۹۷ نشان می‌دهد به طور میانگین در هر ماه شرکت ۳۲ میلیارد تومان فروش داشته است که از میانگین برآوردی شرکت نیز بالاتر می‌باشد.

حتما بخوانید :  رشد قیمت در «ساراب» ناشی از افزایش تقاضا

درآمد و فروش چکاپا در سال مالی 97 بررسی شد

مبلغ فروش کاغذ رول سفید ۶۳ درصد افزایش یافت

تعداد فروش کاغذ رول سفید در اسفند ۹۷ با کاهش ۱۱۴۷ تنی نسبت به اسفند ۹۶ به فروش ۱۵۱۳ تنی رسید. نرخ فروش کاغذ رول سفید از سه هزار و دو میلیون تومان در هر تن (اسفند ۹۶) به هشت هزار و ۶۲۴ میلیون تومان در هر تن (اسفند ۹۷) رسیده است. در واقع نرخ فروش کاغذ رول رشد ۱۸۷ درصدی را تجربه کرده است. در نهایت کاهش تعداد تولید کاغذ رول سفید و افزایش نرخ فروش آن منجر به افزایش مبلغ فروش کاغذ رول سفید شده است و در اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۳ درصدی داشته است.

نرخ فروش خمیر ویرجین ۱۳۷ درصد رشد داشت

خمیر ویرجین یکی از محصولات اصلی چکاپا به شمار می‌رود، در اسفند ۹۷ شرکت ۱۴ میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان خمیر ویرجین فروش داشته است که این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به دلیل افزایش ۱۳۷ درصدی نرخ فروش خمیر ویرجین رشد ۶۳ درصدی داشته است.

رشد چشمگیر در نرخ فروش و تعداد فروش رول فلوتینگ چکاپا

مبلغ فروش رول فلوتینگ در اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴ برابری داشته و به فروش ۶ میلیارد تومانی رسیده است. رشد ۱۳۲ درصدی در تعداد فروش رول فلوتینگ و رشد ۱۱۴ درصدی در نرخ فروش این محصول موجب افزایش ۴ برابری مبلغ فروش آن در اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است. در بین سه محصول یاد شده رول فلوتینک بیشترین درصد افزایش مبلغ فروش را داشته است.

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.