تاریخ: ۱۴:۴۰ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش در سه ماه پایانی سال ۹۷ مبلغ ۳۷۹ میلیارد تومان درآمد عملیاتی ساخته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۲۲ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) طی فعالیت سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ مبلغ ۱۳۸ ریال به ازای هر سهم سود شناسایی کرده است. سپ در دوره سه ماه منتهی به اسفند ۹۷ مبلغ ۳۷۹ میلیارد تومان درآمد عملیاتی و ۳۲۳ میلیارد تومان هزینه عملیاتی ساخته است. سود ناخالص شرکت از محل درآمد عملیاتی بیش از ۵۰ میلیارد تومان و سود خالص شرکت ۴۱ میلیارد تومان بوده است.

مطابق با آخرین گزارش‌های منتشر شده توسط شاپرک در اسفند ماه ۹۷، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش از لحاظ سهم بازار تعداد کل تراکنش‌ها (کارتخوان، اینترنت و موبایل) با ۱۸٫۲۱ دردص سهم بازار در رتبه دوم قرار دارد.

سپ به ازای هر سهم 138 ریال سود شناسایی کرد

درآمد حاصل از موبایل بالاترین سهم را در کسب درآمد برای سپ دارد

بررسی منابع درآمدی سپ نشان می‌دهد درآمد حاصل از موبایل نزدیک به ۴۰ درصد از درآمد شرکت را تشکیل می‌دهد و در جایگاه بعد درآمد حاصل از ارائه خدمات کارتخوان می‌باشد. درآمد حاصل از قبوض و فعالیت‌های اینترنتی کمترین میزان درآمد را در بین منابع درآمدی به خود اختصاص داده‌است.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «تاصیکو»

با افزایش هزینه‌ها در چند ماه گذشته به خصوص در حوزه اقلام عملیاتی مانند دستگاه کارتخوان و رول به دلیل افزایش نرخ دلار، تمرکز شرکت بر افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها از طریق بهینه کردن دستگاه‌ها معطوف شده است و با این سیاست از یک سو با تلاش و عقد قراردادهای بیشتر میانگین درآمد به ازای هر دستگاه افزایش یافته و از سوی دیگر با کاهش میانگین هزینه‌های مصرف رول به ازای هر تراکنش و استفاده از ابزارهای جانبی مانند اپلیکیشن موبایل، همچنین انتخاب صنوف بهتر برای بازاریابی و بانک‌های برتر، بهره‌وری و در نتیجه درآمد نسبت به دوره قبل رشد نمود. هر چند همچنان نرخ رشد هزینه‌ها بالا بوده و کاهش ۱۴ درصدی سود را در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل برای شرکت رقم زده است.

سپ به ازای هر سهم 138 ریال سود شناسایی کرد

رشد هزینه‌های سپ در سه ماه پایانی ۹۷

درآمد عملیاتی شرکت در سه ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد و هزینه عملیاتی شرکت۲۶ درصد افزایش یافته است. بنابراین سود ناخالص شرکت تنها ۳ درصد افزایش یافته است. اما توجه به هزینه‌های فروش، اداری و عمومی و هزینه‌های مالی نشان می‌دهد که چرا علی‌رغم افزایش درآمد عملیاتی شرکت سود خالص شرکت در دوره سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ کاهش ۱۵ درصدی و سود خالص هر سهم کاهش ۴۹ درصدی داشته‌اند. هزینه‌های فروش، اداری و عمومی شرکت در سه ماهه منتهی به اسفند ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۴۰ درصدی داشته است. هزینه ذکر شده از ۲٫۴ میلیارد تومان در سه ماه انتهایی ۹۶ به ۵٫۷ میلیارد تومان در سه ماهه ۹۷ رسیده است. هزینه مالی سپ در مدت ذکر شده بیش از ۴۷۰ درصد بوده است. هزینه مالی شرکت از یک میلیارد تومان در سه ماه پایانی ۹۶ به ۵٫۸ میلیارد تومان رسیده است. بنابراین افزایش چشمگیر هزینه‌های شرکت موجب کاهش سودآوری شرکت گردیده است.

حتما بخوانید :  "سدور" از درآمد 11 میلیارد تومانی فاصله گرفت

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

رشد ١۵٨۶ واحدی شاخص بورس
بورس تهران اولین جلسه معاملاتی شهریور را با جهش ۳۸۵۹ واحدی آغاز کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.