تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۲

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت سیمان دورود در فروردین ماه سال ۹۸، بیش از ۴۰ هزار تن سیمان فروخته است که از این محل پنج هزار و ۲۸۰ میلیون تومان درآمد ساخته است. سیمان دورود در فروردین 40 هزار تن سیمان فروخت

به گزارش رادیو سهام، براساس گزارش ماهانه شرکت سیمان دورود، این شرکت در اولین ماه سال مالی ۹۷ مبلغ ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان فروش داشته است و بیش از ۴۰ هزار و ۹۲۵ تن تولید داشته است که سیمان تیپ دو کیسه با تولید ۲۲ هزارتن، بیشترین سهم را در تولید سدور داشته است. همچنین شرکت در اولین ماه سال ۴۰ هزار و ۷۱۶ تن فروشداشته است. در واقع شرکت ۹۹ درصد از سیمان تولیدی را به فروش رسانده است.

کاهش درآمد سدور در فروردین ماه

مقایسه عملکرد فروردین ۹۸ نسبت به میانگین ماهانه سال ۹۷ نشان می‌دهد که تولید شرکت از میانگین ماهانه ۶۳ هزار تن در سال ۹۷ به ۴۰ هزار و ۹۲۵ تن در فروردین ۹۸ رسیده است و همچنین مقدار فروش شرکت از میانگین ماهانه ۶۳ هزار و ۷۶۳ تن در سال ۹۷ به ۴۰ هزار و ۷۱۶ تن رسیده است که نشان می‌دهد مقدار فروش شرکت در فروردین ۹۸ نسبت به میانگین مقدار فروش ماهانه سدور در سال ۹۷ بیش از ۳۵ درصد کاهش یافته است.  اما بررسی نرخ فروش محصولات شرکت نشان می‌دهد در فروردین ماه میانگین نرخ فروش محصولات نزدیک به ۵ درصد در مقایسه با میانگین ماهانه سال ۹۷ افزایش داشته است اما به دلیل کاهش محسوس مقدار فروش سدور، مبلغ فروش شرکت کاهش چشمگیری داشته است. میانگین مبلغ فروش ماهانه شرکت در سال ۹۷، هفت میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومان بوده است که این میزان در فروردین ماه سال ۹۸ به ۵ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان رسیده است. که نشان می‌دهد مبلغ فروش ۳۲ درصد کاهش یافته است. که دلیل اصلی این موضوع کاهش مقدار فروش می‌باشد. با توجه به تعطیلات فروردین ماه می‌توان این موضوع را عادی دانست و در ماه‌های بعد شاهد بازگشت مقدار فروش شرکت به حالت نرمال و ظرفیت عادی شرکت بود و با توجه به افزایش نرخ فروش محصولات می‌توان انتظار داشت درآمد شرکت افزایش یابد.

حتما بخوانید :  «دحاوی» سود ۴۸۷ریالی برای هرسهم دارد

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

رشد ١۵٨۶ واحدی شاخص بورس
بورس تهران اولین جلسه معاملاتی شهریور را با جهش ۳۸۵۹ واحدی آغاز کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.