تاریخ: ۱۱:۲۸ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت نفت سپاهان که پیش‌تر خبر افزایش نرخ محصولات خود را بدون ذکر دقیق نرخ و جزئیات تغییرات قیمت هر محصول در تارنمای کدال منتشر کرده بود، در آخرین اطلاعیه خود خبر از افزایش ۶۰ الی ۷۰ درصدی قیمت محصولات داد. افزایش ۶۰ تا ۷۰ درصدی نرخ محصولات «شسپا»

به گزارش رادیو سهام، شرکت نفت سپاهان که پیش‌تر خبر افزایش نرخ محصولات خود را بدون ذکر دقیق نرخ و جزئیات تغییرات قیمت هر محصول در تارنمای کدال منتشر کرده بود امروز جزئیات و شرح کامل تغییرات قیمت را اعلام کرد.

 بنا بر آنچه که «شسپا» بر روی کدال منتشر کرده است پیرو شفاف سازی قبلی مبنی بر دریافت مجوز افزایش نرخ فروش محصولات داخلی، درنتیجه بررسی های انجام‌شده توسط مراجع ذیصلاح، مجوز افزایش قیمت از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به میزان ۷۰ درصد برای محصولات بنزینی و ۶۰ درصد محصولات دیزلی صادر شده است. شرکت دلیل این افزایش مرخ را جبران بخشی از آثار ریالی حذف یارانه لوب کات دریافتی از پالایشگاه ها بوده است. از ابتدای سال ۱۳۹۸ قیمت مواد اولیه دریافتی شامل لوب کات و آیزوریسایکل با نرخ ارز نیمایی محاسبه و لوب کات از مبلغ متوسط دو هزار و ۲۰۰ تومان در سال گذشته به مبلغ چهار هزار و ۵۰۰ تومان در سال جاری افزایش‌یافته است. از دیگر عوامل تغییر قیمت فروش محصولات شرکت می‌توان به افزایش قابل‌توجه هزینه های تولید ناشی از رشد نرخ دلار و تورم، اشاره کرد. «شسپا» در ادامه افزوده است که این شرکت از سال ۱۳۹۳ تاکنون به‌استثنای افزایش ۹ درصد نرخ فروش محصولات در تیرماه سال ۱۳۹۷، هیچ‌گونه مجوز افزایش نرخی دریافت نکرده است.

حتما بخوانید :  کانون‌های فعال تقاضای سهام

آخرین معاملات این نماد در تاریخ ۳۱ فروردین سال جاری انجام شده است از آن پس به دلیل افشای اطلاعات در خصوص افزایش نرخ متوقف و پس از آن به دلیل بررسی وضعیت اطلاعاتی ناشر متوقف بوده است. گفتنی است، در آخرین معاملات نماد این شرکت، هر سهم «شسپا» در قیمت سه هزار و ۴۷۹ تومان معامله شده است.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه و رونق بخشی این بازار دسترسی شاخص به ۳۰۰ هزار واحد را دور از انتظار نکرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.