تاریخ: ۱۳:۴۶ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

قند اصفهان در سال ۹۷ مبلغ ۲۹۵ میلیارد تومان درآمد داشته است و نسبت به سال ۹۶ درآمد شرکت ۱۸ درصد کاهش یافته است، همچنین شاهد کاهش ۲۰ درصدی بهای تمام شده درامدهای عملیاتی بوده‌ایم که این موضوع موجب افزایش حاشیه سود خالص شرکت از ۸ درصد به ۱۶ درصد شده است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، قند اصفهان در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ مبلغ ۲۹۵ میلیارد تومان درآمد ساخته است. بهای تمام شده درآمد عملیاتی شرکت ۲۴۹ میلیارد تومان بوده و با این میزان درآمد و هزینه توانسته است مبلغ ۴۶ میلیارد تومان سود ناخالص و ۴۸ میلیارد تومان سود خالص بسازد. قند اصفهان با درآمد ۲۹۵ میلیارد تومانی توانسته به ازای هر سهم سود خالص دو هزار و ۴۴۷ ریالی شناسایی کند.

حاشیه سود خالص قند اصفهان به 16 درصد رسید

درآمد عملیاتی قند اصفهان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ مبلغ ۱۸ درصد کاهش یافته است. تولیدات قند اصفهان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کاهشی بوده به طوری که میزان تولید قند اصفهان از ۳۱۴ هزار تن در سال ۹۶ با کاهش ۱۵۵ هزار تنی به ۱۵۸ هزار تن در سال ۹۷ رسیده است. بنابراین شاهد کاهش ۵۰ درصدی میزان تولیدات شرکت می‌باشیم. این موضوع باعث کاهش مقداری فروش شرکت شده است و با وجود رشد ۴۰ درصدی میانگین نرخ فروش محصولات شرکت در سال ۹۷، درامد عملیاتی قند اصفهان ۱۸ درصد کاهش یافته است.

حتما بخوانید :  چگونه سهام عدالت را از طریق کارگزاری بفروشیم؟

حاشیه سود قند اصفهان افزایش یافت

موضوع مهم در عملکرد مالی شرکت کاهش بهای تمام شده درآمد عملیاتی به دلیل کاهش مقدار تولید می‌باشد که در نهایت منجر به افزایش حاشیه سود قند اصفهان شده است. حاشیه سود ناخالص قند اصفهان در سال ۹۶، نزدیک به ۱۳ درصد بوده است که این میزان در سال ۹۷ نزدیک به ۱۶ درصد شده است که شاهد افزایش سه درصدی حاشیه سود ناخالص قند اصفهان بوده‌ایم. هم چنین شاهد افزایش شش درصدی حاشیه سود عملیاتی و  افزایش هشت درصدی حاشیه سود خالص بوده‌ایم.

شکر تولیدی از چغندر در واقع محصول اصلی قند اصفهان می‌باشد که در سبد درآمدی شرکت نقش اصلی دارد و نرخ گذاری این محصول براساس نرخ‌گذاری دولت می‌باشد همچنین دیگر محصولات مربوط به شکر براساس نرخ گذاری دولت می‌باشد. اما بیش از ۷۰ درصد از محصولات نرخ‌گذاری براساس بازار آزاد دارند که شرکت می‌تواند با افزایش تولید و فروش شرکت درآمد را افزایش دهد. همچنین بخشی از فروش شرکت در بازار صادراتی می‌باشد و به کشورهای ازبکستان، عراق و ترکمنستان صادر می‌کند. که تمرکز در این بخش نیز می‌تواند شرایط را برای افزایش درآمد شرکت فراهم ‌کند.

چشم‌انداز آتی قند اصفهان

استان خوزستان محل کشت چغندر قند می‌باشد که در سال جاری به دلیل بارش و سیل‌های اخیر پیش بینی می‌شود کاهش یابد و این موضوع می‌تواند بر مقدار تولید قنداصفهان و شرکت‌های قندی اثرگذار باشد. به دلیل نرخ‌گذاری محصولات براساس نرخ دولت، مهمترین موضوع اثرگذار بر درآمد شرکت، تغییرات مقدار تولید می‌باشد. بنابراین در صورت کاهش مقدار تولید به دلیل از بین رفتن مزارع کشاورزی در شهرهای جنوبی انتظار می‌رود روند تولیدی قند و شکر کاهش باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

بایدها و نبایدهای بورس در سال ۹۹
معاون وزیر صنعت گفت: می‌خواهیم هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق داشته باشد و هدف‌گذاری برای ورود ۱۰۰ شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: