تاریخ: ۱۱:۵۹ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۳

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران معتقد است برای صادرات مس می‌توان راهکارهایی را پیدا کرد که به واسطه آن و با وجود تحریم‌ها می‌توان صادرات شرکت مس انجام ‌‌شود. بی‌اثری تحریم‌ها در صادرات «فملی»

به گزارش رادیو سهام، محسن بازارنوی با اشاره به تحریم‌های جدید امریکا در حوزه معدن و صنایع معدنی گفت: در حال حاضر صنایع و کالاهای دیگری پیش از صدور این نامه شامل تحریم می‌شدند؛ اما فعالیت‌های اقتصادی آنها در حال انجام است. به‌عنوان‌مثال فولاد مبارکه در لیست تحریم بود؛ اما خریدوفروش‌های خود را انجام می‌دهد.

در این دوره از تحریم‌ها امریکا فرصتی ۹۰ روزه داده است، البته به اعتقاد ما مس در دور اول تحریم‌ها نیز جزو لیست بود. هم در آن زمان و هم امروز محصول مس ایران تحریم شده و ما مانند دوره‌های قبل راه خود را پیدا می‌کنیم.

معاون مالی اقتصادی شرکت ملی مس صنایع ایران تصریح کرد: سعی ما این است که این موضوع کمترین تأثیر را بر روند درآمدی داشته باشد. البته با توجه به اینکه در شروع این موضوع قرار داریم در تلاش هستیم تا در این ۹۰ روز اقداماتی را انجام دهیم. اگر در این مدت بتوانیم به میزان مشخص‌شده سال (کمی بیشتر یا کمتر) صادرات را انجام دهیم پوشش بودجه‌ای را انجام داده‌ایم. اگر هم غیر این باشد به دنبال راهکارهای دیگری خواهیم بود.

حتما بخوانید :  لزوم پرهيز از رفتار هيجاني در بازار سهام

بازارنوی همچنین با اشاره به طرح‌های توسعه محیط زیستی افزود: ۲ طرح توسعه‌ای ما در حوزه محیط زیست است که طرح احداث کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه راه‌اندازی شده و طرح احداث کارخانه اسید سولفوریک خاتون‌آباد نیز ظرف ۶ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. البته تمام تجهیزات طرح اسید خاتون‌آباد نیز خریداری شده و در گمرک است.

به گفته وی در کنار این دو طرح، طرح‌های توسعه‌ای دیگری مثل معادن چاه فیروزه، درآلو و دره زار در اولویت اصلی ما قرار دارند و در حال حاضر با سرعت خوبی مواجه هستند و در آینده منجر به افزایش ظرفیت تولید کنسانتره می‌شوند.

بازارنوی تصریح کرد: سایر طرح‌ها توسعه نیز تابعی از فروش هستند یعنی اگر فروش طبق برنامه انجام شود درصدی از فروش به اجرای آنها اختصاص داده می‌شود. خوشبختانه تا به این لحظه مشکلی دراین‌باره نداشته‌ایم.

منبع: مس پرس

خبر انتخاب شده برای شما

بایدها و نبایدهای بورس در سال ۹۹
معاون وزیر صنعت گفت: می‌خواهیم هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق داشته باشد و هدف‌گذاری برای ورود ۱۰۰ شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.