«دلر» بالاترین سود خالص را برای هر سهم شناسایی کرده است
تاریخ: ۱۲:۰۴ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۳

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مقایسه عملکرد شرکت‌های دارویی براساس صورت‌های مالی منتشره تا به امروز نشان می‌دهد، کارخانجات داروپخش (دارو) با درآمد ۴۹۰ میلیارد تومانی بالاترین درآمد عملیاتی را در بین شرکت‌های دارویی داشته است و داروسازی اکسیر با سود خالص هر سهم دو هزار و ۳۲۹ ریالی بالاترین میزان یود خالص به ازای هر سهم را شناسایی کرده است.

به گزارش رادیو سهام، مقایسه درآمدهای عملیاتی شرکت‌های دارویی طی عملکرد یک ساله منتهی به اسفند ۹۷ نشان می‌دهد از بین شرکت‌هایی که تا کنون صورت‌های مالی خود را منتشر کرده‌اند شرکت کارخانجات داروپخش (دارو) بالاترین میزان درآمد و شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران (ددام)کمترین میزان درآمد را ساخته‌اند. داروپخش در سال ۹۷ مبلغ ۴۹۰ میلیارد تومان درآمد ساخته است که این میزان درآمد در مقایسه با سال مالی قبل آن رشد ۱۹ درصدی معادل ۷۷ میلیارد تومان رقم خورده است و دکپسول که کمترین میزان درآمد را در بین شرکت‌های دارویی مورد بررسی داشته در سال ۹۷ مبلغ ۶۵ میلیارد تومان درآمد ساخته است که درآمد شرکت در سال مالی مورد نظر نسبت به سال مالی گذشته افزایش ۳۸ درصدی، معادل ۱۸ میلیارد تومان را داشته است.

درآمد دکپسول ۳۸ درصد رشد داشت

افزایش ۳۸ درصدی درآمد دکپسول باعث شده است این شرکت در سال مالی ۹۷ نسبت به سال مالی قبل بالاترین رشد درآمدی را داشته باشد و بعد از آن دابور با رشد ۳۴ درصدی و دسبحان با رشد ۳۲ درصدی بالاترین رشد درآمدی را رقم زده‌اند. اما داروسازی زاگرس فارمد پارس با رشد درآمدی ۸ درصدی کمترین میزان رشد را رقم زده است اما بررسی هشت شرکت مورد نظر تایید می‌کند، شرکت‌های دارویی در سال جاری رشد درآمدی داشته است. که بخش اصلی افزایش درآمد شرکت‌ها، به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات می‌باشد.

حتما بخوانید :  هیجانات غیرمنطقی علت اصلی افت قیمت نمادهای بزرگ از جمله فولاد

مقایسه عملکرد مالی شرکت‌های دارویی در سال 97

سود خالص هر سهم دلر دو نیم برابر شد

مقایسه سود خالص هر سهم شرکت‌های دارویی نشان می‌دهد داروسازی اکسیر (دلر) با سود خالص دو هزار و ۳۲۹ ریالی به ازای هر سهم بالاترین سود خالص به ازای هر سهم و ایران دارو با سود خالص ۱۲۷ ریالی به ازای هر سهم کمترین میزان سود را برای هر سهم شناسایی کرده‌اند. سود خالص هر سهم داروسازی اکسیر (دلر) نسبت به دوره مالی گذشته رشد ۲۶۴ درصدی داشته است. این موضوع باعث شده است سود خالص هر سهم دلر بالاترین درصد رشد را در میان شرکت‌های دارویی داشته است. نکته قابل توجه در رابطه با داروسازی زاگرس فارمد پارس (ددام) رشد سود خالص هر سهم این شرکت می‌باشد که سود خالص هر سهم این شرکت از منفی ۴۴۸ ریال در سال ۹۶ با رشد ۱۲۷ درصدی به مثبت ۱۲۳ ریال رسید که در واقع سود خالص هر سهم شرکت ۵۷۱ ریال افزایش داشته است.

اما برخلاف درآمدهای عملیاتی شرکت‌ها که نسبت به سال مالی گذشته رشد داشته‌اند، مشاهده می‌شود در سه شرکت ایران دارو (دیران)، سبحان دارو و صنعتی کیمیدارو رشد منفی داشته و سود خالص هر سهم این شرکت‌ها در سال مالی ۹۷ نسبت به دوره مالی گذشته کم شده است که کاهش سود خالص هر سهم ایران دارو ۲۱ درصد (معادل ۳۳ ریال) و کاهش سبحان دارو ۱۰ درصد (معادل ۸۸ ریال) و کاهش سود هر سهم دکیمی ۵۸ درصد (معادل ۹۷۲ ریال) می‌باشد که نشان می‌دهد شرکت صنعتی کیمیدارو بالاترین درصدی و بالاترین مبلغ را در سود خالص به ازای هر سهم داشته است.

حتما بخوانید :  کدام صنعت بورسی در يك سال اخير بیشترین سود را داد؟

مقایسه عملکرد مالی شرکت‌های دارویی در سال 97

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

بایدها و نبایدهای بورس در سال ۹۹
معاون وزیر صنعت گفت: می‌خواهیم هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق داشته باشد و هدف‌گذاری برای ورود ۱۰۰ شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.