تاریخ: ۱۲:۴۵ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در سال ۹۷ سود خالص ۱۲۷ تومان برای هر سهم پیش‌بینی کرده است. با توجه به تقسیم سود ۸۰درصدی نسبت به سود شناسایی شده در سال ۹۶، می‌توان انتظار داشت سود تقسیمی سال ۹۷ با تکرار سناریوی سال قبل به ۱۰۰ تومان برای هر سهم برسد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از پایگاه خبری بااقتصاد، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در حال حاضر جزء شرکت‌های تجاری فرعی شرکت سرمایه‌گذاری عمومی تامین (سهامی خاص) می‌باشد و واحد تجاری نهائی گروه، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (سهامی عام) می‌باشد. بازار اصلی محصولات شرکت داخلی بوده و میزان سهم ظرفیت تولید شرکت در ایارن و جهان برای محصولات اصلی شرکت به شرح جدول زیر می‌باشد.

سود خالص 100 تومانی در انتظار سهامداران «زگلدشت»

نرخ محصولات زگلدشت نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافت

سرمایه شرکت ۲۰ میلیارد تومان و بدهی شرکت ۲۷ میلیارد تومان می‌باشد که با این میزان دارایی شرکت در سال مالی ۹۷ مبلغ ۸۰ میلیارد تومان درآمد ساخته است. درآمد شرکت در سال مالی ۹۷ نسبت به سال مالی ۹۶ رشد ۴۵ درصدی داشته است.  تعداد فروش گوساله نر از هزار و ۳۳۵ راس در سال ۹۶ با رشد ۴۳ راسی به هزار و ۳۷۸ راس در سال ۹۷ رسیده است و نرخ فروش گاو نر از سه میلیون و ۱۵۸ هزار تومان در سال ۹۶ با رشد ۳۸ درصدی به چهار میلیون و ۳۸۳ هزار تومان در سال ۹۷ رسیده است. همچنین مقدار فروش شیر از ۳۷ هزار و ۸۷۳ تن در سال ۹۶ به ۳۸ هزار و ۳۲ تن در سال ۹۷ رسیده است و نرخ فروش شیر با رشد ۴۰ درصدی از هزار و ۳۲۰ تومان (در هر کیلوگرم) در سال ۹۶ با رشد ۴۰ درصدی به هزار و ۸۵۰ تومان (در هر کیلوگرم) در سال ۹۷ رسیده است. بنابراین افزایش درآمد شرکت به دلیل افزایش ۴۰ درصد نرخ فروش شیر و افزایش ۳۸ درصدی نرخ فروش گاو نر بوده است.

حتما بخوانید :  "غسالم" ۱۰۰۸ ریال سود ساخت

حاشیه سود عملیاتی زگلدشت ۸ درصد رشد داشت

در سال ۹۷ به دلیل افزایش مقدار تولید و افزایش هزینه مواد اولیه بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی افزایش یافت. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی شرکت با رشد ۳۳ درصدی در سال ۹۷ به ۵۵ میلیارد تومان رسیده است همچنین شاهد افزایش ۵۴ درصدی سایر هزینه‌های عملیاتی بوده ایم که موجب شده است ساتیر هزینه‌های عملیاتی شرکت به ۸۳۲ میلیون تومان برسد اما رشد ۲۳۱ درصدی سایر درآمدهای عملیاتی (۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۷) موجب شده سود عملیاتی شرکت رشد ۱۱۱ درصدی داشته باشد و از ۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۲۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ برسد. این موضع باعش شده است حاشیه سود عملیاتی شرکت از ۱۷ درصد به ۲۵ درصد ارتقاء پیدا کند و شاهد رشد ۸ درصدی حاشیه سود عملیاتی شرکت باشیم.

درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری زگلدشت به شش میلیارد تومان رسید

هزینه‌های مالی به دلیل نیاز به نقدینگی در شرکت، یکی از هزینه‌ها و ریسک‌های مهم برای شرکت قلمداد می‌شود و در سال ۹۷ شاهد افزایش ۱۹ درصدی هزینه‌های مالی بوده‌ایم. هزینه‌های مالی زگلدشت در سال ۹۷ به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است اما افزایش ۴۳۳ درصدی درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری بوده‌ایم. درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری در شرکت به شش میلیارد تومان رسیده است که موجب شده سود خالص شرکت روند رو به بهبودی داشته باشد و از ۹ میلیارد و ۵۳۷ میلیون تومان به ۲۵ میلیارد و ۴۶۹ میلیون تومان در سال ۹۷ برسد. بنابراین حاشیه سود خالص شرکت تحت تاثیر رشد ۴۳۳ درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری از ۱۷ درصد به ۳۱ درصد افزایش یافت که حتی بالاتر از حاشیه سود عملیاتی شرکت می‌باشد.

حتما بخوانید :  کاهش شرکت‌های زیان‌ده «شستا»

سود خالص هر سهم زگلدشت به ۱۲۷ تومان شناسایی شد

با توجه به بهبود عملکرد شرکت در درآمدهای عملیاتی و غیر عملیاتی شاهد بهبود در سود خالص شرکت بوده‌ایم. بدین جهت سود خالص شناسایی شده برای هر سهم از ۴۷۷ ریال با رشد ۱۶۷ درصدی به هزار و ۲۷۳ ریال رسیده است. سود تقسیمی زگلدشت برای سال مالی ۹۶ مبلغ ۳۸۵ ریال بوده است که در واقع ۸۰ درصد از سود خالص شناسایی شده برای هر سهم در سال ۹۶ بوده است. بنابراین با فرض تکرار سناریوی ۸۰ درصدی از سود خالص شناسایی شده برای هر سهم، سهامدارن زگلدشت می‌توانند سود خالص ۱۰۰ تومانی را برای هر سهم (برای دوره مالی ۹۷) مد نظر داشته باشند.

خبر انتخاب شده برای شما

چرا مسکن در تهران متری دو میلیون تومان گران شد؟
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از اجرایی شدن طرح پیش‌فروش متری مسکن از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد با همکاری وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.