تاریخ: ۱۳:۱۵ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۴

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به این که معاملات بازار سهام تحت تاثیر عوامل مختلف به ویژه موضوعات سیاسی و بین‌المللی است، نمی‌توان چشم‌ انداز روشن و قاطعی را برای آن تا پایان سال تصور کرد.

به گزارش رادیو سهام، مهدی کریم‌آبادیا اشاره به این که بازار سرمایه تحت تاثیر عومل مختلف در چند روز گذشته افت چشمگیری را تجربه کرد، اظهار داشت: البته پیش‌بینی این افت دور از ذهن نبود؛ چرا که در سال جاری شاخص بورس و قیمت سهام بیشتر شرکت‌ها رشد خوبی را به ثبت رساندند که بخشی از این رشد مربوط به نقدینگی زیادی بود که به سمت تالار شیشه‌ای روانه شد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: نکته دیگر این که رشدی را که باید شاخص بورس و قیمت‌ها در مدت چند ماه به ثبت می‌رساندند، در مدت کوتاهی تجربه کردند؛ بنابراین دور از انتظار نیز نبود که بازار سهام در مقطعی از زمان اقدام به اصلاح خود بزند.

اصلاح شاخص و قیمت‌ها

وی اضافه کرد: اصلاح شاخص و قیمت‌ها در بازار سهام به بهانه‌ای نیاز داشت، که تهدیدهای ایالات متحده در کنار تحریم فلزات اساسی کشورمان این بهانه را به بازار سهام داد تا برای چند روز اقدام به اصلاح خود بزند.

حتما بخوانید :  چگونه شاخص بورس دوباره صعودی میشود

این کارشناس بازار سرمایه در مورد رفتار سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در قبال تحریم‌ها و تهدیدهای ایالات متحده، گفت: بخش قابل توجهی از این تحریم‌ها و اثرات منفی آن تا پیش از این توسط بازار سرمایه پیش‌خور شده است، بنابراین بنظر نمی‌رسد جو منفی حاصل از این اتفاقات پایدار باشد و بزودی بازار سرمایه به وضعیت متعادل خواهد رسید.

وضعیت صنایع بازار

وی اذعان داشت: به طور قطع موضوعی که بازار سهام و صنایع و بنگاه‌های مختلف به آن نیاز دارند، رونق تولید و خروج اقتصاد از رکود است که در این زمینه دولت می‌تواند با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و نیز معافیت‌های مالیاتی در این زمینه کمک حال صنایع و بازار سهام باشد.

آینده بازار سهام

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص آینده بازار سهام نیز گفت: با توجه به این که معاملات بازار سهام تحت تاثیر عوامل مختلف به ویژه موضوعات سیاسی و بین‌المللی است، نمی‌توان چشم‌ انداز روشن و قاطعی را برای آن تا پایان سال تصور کرد؛ با وجود این با توجه به این که رفته رفته فصل مجامع شرکت‌ها در حال شکل گرفتن است و پیش‌بینی هم می‌شود که شرکت‌ها سود مناسبی را تقسیم کنند، بنابراین در کوتاه‌مدت چشم‌انداز متعادلی برای بازار سهام متصور می‌شود.

منبع: ایبنا

خبر انتخاب شده برای شما

چرا مسکن در تهران متری دو میلیون تومان گران شد؟
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از اجرایی شدن طرح پیش‌فروش متری مسکن از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد با همکاری وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.